Aktuálně

 

21. 02. 2011

Pákistánský křesťan zavražděn muslimským zaměstnavatelem

 

 

Agenzia Fides

 

Muslimský zaměstnavatel v distriktu Gudžranvála v pákistánské provincii Paňdžáb nedávno zavraždil mladého křesťanského zaměstnance. 5. února zůstal čtyřiadvacetiletý Imrán Masih doma (pracoval jako řidič pro dvojici místních muslimů), protože byl nemocný. Když se následující den vrátil do práce, zaměstnavatel ho napadl, nejprve slovně a poté i fyzicky, a nakonec jej zavraždil. Imránovo tělo bylo následující den předáno otci Lalovi Masihovi s vysvětlením, že jeho syn spáchal sebevraždu. Lal, který je zaměstnán ve stejné firmě, uvedl, že tělo bylo zborceno krví a neslo neklamné známky mučení. Místní obyvatelé rovněž uvedli, že na vlastní oči viděli, jak zaměstnavatel Imrána urážel a napadal – ten večer, kdy mladý muž zemřel. Lal se vypravil na policejní stanici, aby v souvislosti s nespravedlivým vyšetřováním smrti svého syna podal žalobu. Pomocný nižší inspektor však odmítl žalobu přijmout, údajně kvůli vlivu muslimského zaměstnavatele v oblasti.

 

Teprve po veřejném protestu aktivistů z All Pakistan Minorities Alliance (Celopákistánské sdružení pro menšiny) v Gudžranvála policisté obvinění zaměstnavatele a spolupachatelů z vraždy a způsobení škody zaprotokolovali.

 

Modlete se za rodinné příslušníky a přátele, kteří nad ztrátou Imrána truchlí. Modlete se, aby zatímco na ně v hojnosti přichází utrpení, přicházela na ně skrze Krista v hojnosti i útěcha (2. Korintským 1,5). Modlete se, aby v Imránově případu vyšla najevo pravda. Proste Boha, aby změnil srdce a smýšlení muslima, který má tuto brutální vraždu na svědomí, a přivedl jej k pokání.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Pákistánu naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.