Aktuálně

 

22. 02. 2011

Aktualizace: Afghánskému křesťanskému konvertitovi od islámu hrozí poprava

 

 
Saíd Músa

Světová evangelikální aliance – Komise pro náboženskou svobodu

 

Saídu Músovi, který byl před několika měsíci uvězněn kvůli konverzi od islámu ke křesťanství, údajně hrozí poprava. Pětačtyřicetiletý Saíd, který patnáct let pracoval pro mezinárodní výbor Červeného kříže v afghánském Kábulu, byl zatčen 31. května 2010 krátce poté, co kábulská televizní stanice odvysílala záběry, na kterých údajně západní křesťané křtili místní Afghánce. Od svého zatčení zůstával v kábulském zadržovacím centru, kde byl podle dostupných informací vystaven sexuálnímu násilí a fyzickému týrání a neměl možnost kontaktovat právního zástupce.

 

V druhém únorovém týdnu afghánský soudce Saída údajně informoval, že bude v nejbližších dnech oběšen, pokud se nezřekne víry v Krista a nekonvertuje zpátky k islámu. Godfrey Yogarajah, výkonný ředitel Komise pro náboženskou svobodu Světové evangelikální aliance, nedávno vyzval k bedlivému sledování nelegálního a nespravedlivého zacházení se Saídem. „Již samotné Saídovo zatčení a následné dožadování se jeho smrti kvůli odpadlictví představují porušení nejméně tří ustanovení afghánské ústavy,“ prohlásil Yogarajah. Saídův proces je zřejmě vůbec první od pádu Talibanu, který dospěl až do fáze těsně před popravou odsouzeného.

 

Modlete se, aby Bůh Saída ve vězení neustále utěšoval a naplňoval svým pokojem. Modlete se, aby i v okovech vyvyšoval a chválil svého Pána, kter je Bohem slitování, spravedlnosti a pravdy. Modlete se za jeho propuštění. Modlete se také za Saídovu ženu a šest dětí, kteří po jeho uvěznění uprchli do Pákistánu, aby také oni nepřestávali nacházet potřebnou sílu v Kristu.

 

Více informací o protivenství, kterému Kristovi následovníci v Afghánistánu čelí, naleznete na stránce Afghanistan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.