Aktuálně

 

02. 03. 2011

Brutální napadení indického pastora

 

 
Pastor Hari Šankar Ninama (fotografie: Compass Direct)

Compass Direct

 

Pětašedesátiletý pastor se nedávno stal obětí brutálního útoku hinduistických radikálů v indickém spolkovém státě Rádžasthán. 1. února byl pastor Hari Šankar Ninama na návštěvě dcery v osadě Ambarunda, když jej soused požádal o modlitby za nemocného osmiletého syna. Zatímco se pastor Hari modlil, vtrhlo do domu nejméně deset hinduistických radikálů. Vetřelci pastora zmlátili, častovali jej nevybíravými výrazy a obvinili ho z násilného obracení místních obyvatel ke křesťanství. Kromě toho udeřili jeho dceru do obličeje a zmlátili otce nemocného chlapce. Radikálové poté přinutili pastora nasednout na motocykl a odjeli s ním za vesnici. Tam z něj strhali oblečení a zmlátili jej dřevěnými holemi. Vyhrožovali mu zabitím, pokud nepřestane šířit křesťanství. Nakonec mu ukradli hodinky, mobilní telefon a malou hotovost, uprchli a zanechali jej nahého u cesty. Pastor šel osm kilometrů pěšky na policejní stanici, kde s policisty sepsal zprávu. Byl hospitalizován a propuštěn až 11. února; dodnes trpí traumaty a fyzickou bolestí.

 

Radikálové údajně vyhrožovali, že vypálí pastorově dceři dům, pokud bude policie pokračovat ve stíhání a tak rodina vyšetřování zastavila. Útok vyvolal mezi křesťany ve vesnici obavy a sbor pastora Hariho přestal po útoku pořádat bohoslužby. Pastor Hari nicméně prohlásil, že navzdory své slabosti je odhodlán i nadále zvěstovat evangelium a modlit se za lidi, kdekoli a kdykoli jej někdo zavolá.

 

Modlete se, aby pastor Hari v průběhu rekonvalescence nacházel sílu v láskyplné, nikdy nekončící péči svého nebeského Otce. Vzdejte Pánu chválu za jeho vytrvalou víru a odhodlání hovořit o Kristu, navzdory silné opozici. Vyprošujte jemu osobně i celé jeho rodině Boží ochranu. Modlete se, aby se křesťané v této oblasti a po celé Indii nechali vést duchem moci, lásky a důvěry (2. Timoteovi 1,7).

 

Více informací o zkouškách, kterým Kristovi následovníci v Indii čelí, naleznete na stránce India Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.