Aktuálně

 

03. 03. 2011

Na kubánské křesťany je vyvíjen intenzivní nátlak

 

 

Christian Solidarity Worldwide

 

Křesťané na Kubě stále čelí opozici. Státní orgány podle dostupných zpráv přecházejí od viditelných forem pronásledování, jako jsou výhrůžky a demolice sborových budov, k vyvíjení skrytého nátlaku na pastory a další křesťanské vedoucí. Církevní vedoucí – působící v Kubánské radě církví reprezentující protestantskou církev i mimo ni – informují o častých návštěvách příslušníků státní bezpečnosti a členů kubánské komunistické strany. Cílem těchto návštěv a setkání se zdá být snaha o zastrašování vedoucích vědomím, že se nacházejí pod neustálým bedlivým dohledem.

 

V říjnu 2010 pastor Homero Carbonel rezignoval na funkci vedoucího společenství La Trinidad First Baptist Church ve městě Santa Clara, v návaznosti na dlouhodobý nátlak a vyhrožování ze strany státních orgánů. Doufal, že odstoupení z vedoucí pozice bude znamenat snížení požadavků kladených na jeho společenství, nicméně v počínání orgánů údajně nedošlo k žádným změnám. Pastor Carbonell, uznávaný vysoce postavený vedoucí své denominace, v otevřeném dopise odmítl nepodložená obvinění, která proti němu byla vznesena. Zmínil také nespravedlivé počínání Úřadu pro náboženské záležitosti ve vztahu k jeho sboru v uplynulých třech letech. Existuje podezření, že intenzita nátlaku na pastora a jeho společenství souvisí s odmítnutím vyloučit rodinné příslušníky politických vězňů a členy skupin zabývajících se obhajobou lidských práv a prosazujících demokracii.

 

Vyprošujte křesťanům na Kubě smělost a vytrvalost víry. Proste Boha, aby je obdařil moudrostí, když slouží v prostředí neustálého tlaku a opozice vůči Kristovým následovníkům. Modlete se za skutečné respektování svobody náboženského vyznání na Kubě.

 

Více informací o protivenství, kterému kubánští křesťané čelí, naleznete na stránce Cuba Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.