Aktuálně

 

05. 03. 2011

Jediný křesťanský ministr v Pákistánu byl zavražděn

 

 
Šahbáz Bhattí

Hlas mučedníků

 

Zdroje Hlasu mučedníků informovaly o tom, že 2. března byl cestou do práce v Islámábádu zavražděn pákistánský ministr pro záležitosti menšin, Šahbáz Bhattí. Jedná se o zatím poslední útok na vysoce postaveného pákistánského představitele, který usiloval o reformu nelítostných zákonů proti rouhání, vyžadujících trest smrti za hanobení islámu. Bhattí jel do práce, když neznámí střelci provrtali jeho automobil kulkami. Ministr zemřel při převozu do nemocnice Šífa.

 

K útoku se bezprostředně nepřihlásila žádná skupina, nicméně na soukromých pákistánských televizních stanicích se objevily letáky z místa činu, jejichž autorství je připisováno pákistánskému Talibanu. Letáky varují, že stejný osud čeká každého, kdo se bude stavět proti zákonům o rouhání. Očití svědkové viděli, jak tři útočníci začali na Bhattiho vůz střílet okamžitě po výjezdu od domu. Útočníci uprchli v automobilu. Není zcela zřejmé, proč Bhattí, člen vládnoucí Pákistánské lidové strany, nebyl doprovázen bodyguardy.

 

V uplynulých měsících Bhattí neohroženě obhajoval Asiu Bibi, křesťanku odsouzenou k trestu smrti za rouhání. Po vraždě Salmána Tasíra, paňdžábského guvernéra, kterého islámští fundamentalisté rovněž obvinili z obhajoby Asie Bibi, se „hlavním terčem“ radikálů stal právě Bhattí. Minulý měsíc odletěl do Kanady, kde se během návštěvy Ottawy setkal s ministerským předsedou Stephenem Harperem a několika kabinetními ministry. Podle mluvčího ministerského předsedy se rozhovor týkal důležitosti obhajoby práv příslušníků náboženských menšin.

 

Vzdejte Pánu chválu za život Šahbáze Bhattího a za jeho snahy o změnu pákistánských zákonů o rouhání. Modlete se, aby Pán utěšil jeho rodinu v tomto období smutku. Modlete se, aby Pán nenechal pákistánské křesťany podlehnout trudomyslnosti, ale aby je naopak posílil ve víře, aby svěřili svou důvěru ve věčného Boha.

 

Více informací o intenzivním pronásledování křesťanů v Pákistánu naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.