Aktuálně

 

11. 03. 2011

Při útoku na egyptský klášter byl postřelen mnich a několik řemeslníků

 

 
Hrobka sv. Bishoye v koptském pravoslavném klášteře Anba Bishoye v Egyptě

Compass Direct

 

Egyptská armáda minulý týden napadla koptský pravoslavný klášter s úmyslem zdemolovat zeď, kterou si mniši postavili na ochranu svého majetku před nájezdníky. Při incidentu byl zraněn jeden mnich a šest řemeslníků. Vojáci vyzbrojení pistolemi a těžkými automatickými zbraněmi přijeli 23. února v osobních obrněných vozidlech ke klášteru Anba Bishoye ve Vádí al-Natrún, 110 kilometrů severně od Káhiry a na objekt zaútočili. Zdroje uvedly, že zatímco obrněné vozy demolovaly zeď, mniši společně prozpěvovali modlitby a vyznávali, že „Bůh je slitovný“.

 

V návaznosti na zhoršení bezpečnostní situace po rezignaci prezidenta Husního Mubaraka 11. února klášter stále častěji napadali nejrůznější nájezdníci a kriminálníci propuštění z věznic. Armáda zamítla požadavek mnichů, kteří se dožadovali ochrany, načež si mniši vybudovali cihlovou zeď s železnými vraty, aby omezili vstup na pozemek. Armádní představitelé tvrdili, že klášter nezískal potřebná povolení a zveřejnili termín, do kterého musí být zeď stržena. Mniši odmítli zeď zdemolovat a tak armáda přistoupila k činům. V době psaní tohoto článku zůstávalo sedm osob v Anglo-americké nemocnici v Káhiře, dva z nich v kritickém stavu.

 

Modlete se za uzdravení a úplné zotavení zraněných. Modlete se, aby Pán posílil jejich víru a použil si jejich svědectví pro ostatní. Modlete se, aby Pán daroval Egyptu pokoj. Modlete se, aby současné nepokoje přinesly větší svobodu náboženského vyznání a nové příležitosti k šíření evangelia.

 

Více informací o zkouškách, kterým křesťané v Egyptě čelí, naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.