Aktuálně

 

16. 03. 2011

Při útocích v Etiopii byl zavražděn jeden křesťan a vypáleno několik obytných domů a církevních budov

 

 
Jedna ze zničených budov denominace Kale Hiwot v Jimma Zone, západní Etiopie (fotografie: Compass Direct)

International Christian Concern

 

Muslimové v etiopském městě Asendabo při útocích na křesťany zavraždili jednoho muže a vypálili několik církevních budov a obytných domů. V období od 2. března muslimové jednoho křesťana zabili a několika dalším způsobili zranění; kromě toho vypálili 55 církevních budov, 30 obytných domů patřících křesťanům, biblickou školu, křesťanský sirotčinec a kancelář křesťanského společenství. Více než 3 000 křesťanů přišlo kvůli násilnostem o domov. Násilnosti odstartovalo nepravdivé obvinění křesťanů muslimy ze znesvěcení Koránu. Místní policisté a další představitelé státních orgánů nepodnikli žádné kroky vedoucí k zastavení útočníků. Nyní do situace zasáhla federální vláda, která odvolala místního muslimského správce, kterému se nepodařilo zajistit křesťanům ochranu. Vláda poslala do oblasti vojenské jednotky, aby ukončily protikřesťansky motivované násilnosti, kterých se muslimové v Asenbado a okolních oblastech dopouštějí. Policisté také zatkli několik muslimů odpovědných z útoků na křesťany v oblasti.

 

Oblast Jimma Zone v západní Etiopii, kde se Asenbado nachází, se stala svědkem násilných útoků na křesťany již v roce 2006, kdy muslimové zavraždili nejméně deset křesťanů a vypálili několik církevních budov. V důsledku těchto útoků opustily své domovy tisíce křesťanů.

 

Modlete se za fyzické, duševní a citové uzdravení lidí, kteří se musejí vyrovnávat s následky těchto násilností. Vyprošujte Boží ochranu celému městu a moudrost místním vedoucím představitelům. Modlete se, aby se křesťané i nadále společně scházeli a navzájem se povzbuzovali.

 

Více informací o pronásledované církvi v Etiopii naleznete na stránce Ethiopia Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.