Aktuálně

 

18. 03. 2011

Unesená pákistánská křesťanka opět na svobodě

 

 
Šahín Bibi s otcem Mannou Masihem (fotografie: Compass Direct)

Compass Direct

 

Křesťanská matka sedmi dětí z pákistánského Láhauru se nedávno ocitla znovu na svobodě, poté co ji loni v srpnu muslimští únosci pod vlivem omamných látek znásilnili, prodali do manželství a vyhrožovali jí zabitím – pokud se neobrátí k islámu. Čtyřicetiletá Šahín Bibi byla tehdy rovnou ze svého pracoviště odvezena do nedalekého města, nadrogována a znásilněna. Po probuzení jí únosci sdělili, že si ji jeden z nich koupil jako manželku. Když se přiznala ke své křesťanské víře, obdržela modlitební kobereček a muslimové se ji snažili přinutit konvertovat k islámu odříkáním islámské modlitby.

 

5. března únosci požádali Šahínina otce Mannu Masiha o zaplacení výkupného ve výši přibližně 20 000 korun. Místní policisté odmítli s Masihem na osvobození dcery spolupracovat se zdůvodněním, že je zadržována na příliš nebezpečném místě. Masih se proto následně obrátil na organizaci zabývající se ochranou lidských práv. 6. března se týmu pracovníků této organizace podařilo Šahín od únosců převzít pod podmínkou, že proti nim nebudou podniknuty žádné další právní kroky. Po propuštění Šahín informovala, že se v zajetí společně s ní nacházelo nejméně dalších deset žen. Některým z nich únosci zlámali ruce a nohy, protože se odmítaly nechat provdat.

 

Poděkujte Bohu za Šahínino propuštění. Vyprošujte jí neustálé naplňování Boží útěchou a pokojem, zatímco se zotavuje z brutálního únosu. Modlete se za vysvobození zbývajících žen. Kéž Kristus prozáří jejich srdce i mysli svou láskou, navzdory prožívanému utrpení. Proste Boha, aby přivedl únosce k pokání a spáse v Kristu.

 

Více informací o zkouškách, kterým pákistánští křesťané čelí, naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.