Aktuálně

 

31. 03. 2011

Egyptský konvertita od islámu a jeho dcera uprchli ze země

 

 
Maher El-Gohary s dcerou konečně našli cestu z Egypta, kde se museli neustále skrývat – žili v tomto skromném bytě – stále však mají pocit, jako by se nacházeli v pasti. (fotografie: Compass Direct News)

Compass Direct

 

Egyptský otec s dcerou, kteří se po obrácení od islámu ke křesťanství dva a půl roku skrývali, nedávno uprchli ze země. Osmapadesátiletý Maher El-Gohary a jeho dcera, sedmnáctiletá Dina Mo’otahssem, společně odletěli z Káhiry do Sýrie. Po navázání kontaktu s americkou organizací, která se zabývá prosazováním svobody náboženského vyznání, El-Gohary očekával, že se mu záhy podaří získat vízum k vycestování do Spojených států, kde již žije jeho manželka. Po více než týdenním úsilí však nedosáhl žádného pokroku a proto požádal o pomoc syrské zastoupení OSN. Podle poslední zprávy má domluvenou schůzku na konec dubna.

 

Přestože El-Gohary a Dina nejsou terčem výhrůžek jako v Egyptě, zůstávají po většinu času uvězněni mezi čtyřmi stěnami svého bytu, neboť i v Sýrii jsou konvertité od islámu pronásledováni. Také mají problém s obstaráváním základních životních potřeb, protože El-Gohary nemá žádný příjem. „Mám pocit, jako bychom opustili vězeňskou celu a ocitli se v ohni,“ prohlásil El-Gohary.

 

Dokonce i v tomto období nelehkých zápasů však vnímá neustálou Boží péči. „Bez Boží lásky bychom již byli mrtví.“

 

Poděkujte Bohu za způsoby, kterými se o Mahera El-Gohary a Dinu stará. Modlete se, aby oba i nadále spoléhali na jeho sílu a nikoli na svou vlastní (2. Korintským 1,8–9). Modlete se za všechny egyptské konvertity od islámu, aby byli odvážnými a moudrými Kristovými svědky.

 

Více informací o protivenství, kterému jsou egyptští křesťané vystaveni, naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.