Aktuálně

 

04. 04. 2011

Aktualizace: Rozhodnutí o uvolnění zabavených Biblí v Malajsii

 

 
Zabavené Bible by měly být opatřeny nápisem „Pouze pro křesťany“

Hlas mučedníků USA, AsiaNews

 

Nedávno bylo vydáno rozhodnutí o uvolnění dvou zásilek obsahujících dohromady přibližně 30 000 Biblí zabavených letos v lednu státními orgány v malajském přístavu. Konfiskace Biblí dovezených z Indonésie za účelem distribuce ve školách, církvích a „dlouhých domech“ byla zdůvodněna tvrzením, že by mohly vyvolat konflikt v souvislosti s probíhajícím soudním sporem o oprávněnosti používání výrazu „Alláh“ v katolických novinách. Většina křesťanů nicméně sdílí přesvědčení, že se vláda obává distribuce Biblí malajským muslimům. K podobné akci došlo již v březnu 2009, kdy bylo v přístavu Klang zabaveno 5 100 výtisků překladu Good News Bible do malajštiny.

 

Vydání Biblí je vázáno podmínkou, že každá kniha bude na přebalu opatřena sériovým číslem a nápisem „pouze pro křesťany“. Malajští křesťanští vedoucí odmítli této podmínce vyhovět, kvůli obavám, že úřady využijí sériová čísla ke sledování pohybu Biblí a jejich příjemců. Podle poslední zprávy Malajská biblická společnost s omezením stále nesouhlasí a odmítá Bible převzít.

 

Vzdejte Bohu chválu za rozhodnutí o uvolnění těchto Biblí. Modlete se, aby malajští křesťané navzdory veškeré opozici státních orgánů zůstali věrní. Modlete se, aby byli naplňováni vědomím, že nejsou sami, ale tvoří součást Těla Kristova. Modlete se, aby se Bible nějakým způsobem dostaly do rukou lidem, kteří touží po poznání života a pravdy skrze Ježíše Krista (Jan 14,6).

 

Více informací o problémech, se kterými se křesťané v Malajsii potýkají, naleznete na stránce Malaysia Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.