Aktuálně

 

05. 04. 2011

Vražda dvou křesťanů v Pákistánu

 

 

Compass Direct

 

Dva křesťané v pákistánské provincii Sindh nedávno přišli o život, když po nich před jejich modlitebnou začali střílet muslimští mládežníci. Obyvatelé Hurr Camp, křesťanské dělnické kolonie v Hajdarábádu, slavili 30. výročí založení svého společenství Armády spásy, když se před budovou objevila skupina muslimských mládežníků. Muslimové přehrávali hlasitou hudbu na mobilních telefonech a obtěžovali křesťanské ženy, které postupně na oslavu přicházely. Čtyři křesťané vyšli před budovu a muslimy požádali, aby nechali ženy na pokoji a respektovali posvátnost chrámu. Došlo mezi nimi k hádce; muslimští mládežníci nakonec odešli, ale vrátili se vyzbrojení pistolemi a začali na křesťany střílet. Sedmačtyřicetiletý Junus a dvaadvacetiletý Džamíl zemřeli na místě, dva věřící, pětačtyřicetiletý Siddik a dvacetiletý Wasím, utrpěli vážná zranění. Podle poslední zprávy byli hospitalizováni v hlavním městě Karáčí.

 

Junus po sobě zanechal manželku a čtyři děti. Také Džamíl byl ženatý, oženil se teprve před měsícem. Zármutek rodin obětí ještě rozjitřil naprostý nezájem policie. Policisté vraždu dokonce odmítali zaprotokolovat až pozdě do noci, kdy místní křesťané zablokovali dvěma těly na několik hodin hlavní silnici. Anwar, Džamílův strýc z otcovy strany, tvrdí, že je policie vůči křesťanům zaujatá, neboť ani jeden z obviněných mužů nebyl dosud zatčen. „Modlete se za nás,“ prosí Anwar.

 

Proste Boha, aby utěšoval všechny, kdo za Džamíla a Junise trchlí, a uprostřed jejich zármutku je naplnil pokojem, který převyšuje veškeré porozumění (Filipským 4,7). Modlete se, aby Bůh přivedl vrahy ke spravedlnosti. Modlete se za Kristovy učedníky v Pákistánu, kteří nesou svůj kříž a jsou rozhodnuti naplňovat Velké poslání.

 

Více informací o trpících křesťanech v Pákistánu naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.