Aktuálně

 

05. 04. 2011

Vražda dvou křesťanů v Pákistánu

 

 

Compass Direct

 

Dva křesťané v pákistánské provincii Sindh nedávno přišli o život, když po nich před jejich modlitebnou začali střílet muslimští mládežníci. Obyvatelé Hurr Camp, křesťanské dělnické kolonie v Hajdarábádu, slavili 30. výročí založení svého společenství Armády spásy, když se před budovou objevila skupina muslimských mládežníků. Muslimové přehrávali hlasitou hudbu na mobilních telefonech a obtěžovali křesťanské ženy, které postupně na oslavu přicházely. Čtyři křesťané vyšli před budovu a muslimy požádali, aby nechali ženy na pokoji a respektovali posvátnost chrámu. Došlo mezi nimi k hádce; muslimští mládežníci nakonec odešli, ale vrátili se vyzbrojení pistolemi a začali na křesťany střílet. Sedmačtyřicetiletý Junus a dvaadvacetiletý Džamíl zemřeli na místě, dva věřící, pětačtyřicetiletý Siddik a dvacetiletý Wasím, utrpěli vážná zranění. Podle poslední zprávy byli hospitalizováni v hlavním městě Karáčí.

 

Junus po sobě zanechal manželku a čtyři děti. Také Džamíl byl ženatý, oženil se teprve před měsícem. Zármutek rodin obětí ještě rozjitřil naprostý nezájem policie. Policisté vraždu dokonce odmítali zaprotokolovat až pozdě do noci, kdy místní křesťané zablokovali dvěma těly na několik hodin hlavní silnici. Anwar, Džamílův strýc z otcovy strany, tvrdí, že je policie vůči křesťanům zaujatá, neboť ani jeden z obviněných mužů nebyl dosud zatčen. „Modlete se za nás,“ prosí Anwar.

 

Proste Boha, aby utěšoval všechny, kdo za Džamíla a Junise trchlí, a uprostřed jejich zármutku je naplnil pokojem, který převyšuje veškeré porozumění (Filipským 4,7). Modlete se, aby Bůh přivedl vrahy ke spravedlnosti. Modlete se za Kristovy učedníky v Pákistánu, kteří nesou svůj kříž a jsou rozhodnuti naplňovat Velké poslání.

 

Více informací o trpících křesťanech v Pákistánu naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.