Aktuálně

 

02. 05. 2011

Únos mexického pastora

 

 
Pastor Josué Ramírez Santiago (Fotografie: Assist News)

Compass Direct

 

Neznámí pachatelé, s nejvyšší pravděpodobností obchodníci s drogami, unesli místního pastora v mexickém městě Lázaro Cárdenas. 10. dubna přibližně ve čtvrt na devět ráno skupina mužů ozbrojených automatickými zbraněmi vtrhla do křesťanského centra El Šaddai, ve kterém se nacházelo přibližně 500 křesťanů shromážděných k bohoslužbě. Vetřelci začali střílet do vzduchu a následně odvezli pastora Josué Ramíreze Santiaga. Následující den pastorova rodina obdržela informaci, že kriminálníci požadují za jeho propuštění výkupné ve výši 20 milionů pesos (přibližně 27,5 milionu korun). I kdyby se rodině podařilo tak obrovskou sumu peněz sehnat, je nepravděpodobné, že by si tím zajistila pastorův bezpečný návrat. Podle informací místních křesťanů se organizované zločinecké gangy a drogové kartely často zaměřují právě na křesťany, protože křesťanské církve vnímají jako zdroje příjmů. „Přibližně stovka mexických i zahraničních pastorů, kteří žili v Ciudad Juarez, musela z města odejít kvůli výhrůžkám a požadavkům na výpalné,“ uvedl Arturo Farela, ředitel Národního sdružení evangelikálních církví. A. Farela také poznamenal, že se mnozí pastoři a jejich rodiny stali obětmi vydírání, výhrůžek, únosů a vražd.

 

Modlete se, aby byl pastor Josué propuštěn a bezpečně se vrátil domů. Vyprošujte ochranu evangelikálním křesťanům, kteří jsou vystaveni pronásledování. Modlete se, aby v Mexiku zavládl mír i v oblastech, které jsou v současné době sužovány násilnostmi a kriminálními aktivitami. Modlete se za duchovní vyzbrojení Božího lidu a vyprošujte mu smělost, aby křesťané věrně sloužili svému Pánu, navzdory silné opozici. Modlitbu za pastora Josué můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Více informací o mexických křesťanech, pro které služba Kristu znamená podstupování nesmírného rizika, naleznete na stránce Mexico Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.