Aktuálně

 

06. 05. 2011

Radikálové v Indii napadli křesťanského vedoucího

 

 
Pastor Rameš Devda (fotografie: Compass Direct)

Compass Direct

 

Hinduističtí radikálové v indickém spolkovém státě Madhjapradéš nedávno napadli a zmlátili třicetiletého pastora Rameše Devdu. 4. dubna jel pastor Rameš na motocyklu se svými dvěma syny z Chikklia do Raseda, když mu znenadání zablokovala cestu trojice radikálů, rovněž na motocyklech. Opilí vetřelci vyzbrojení dlouhými bambusovými a dřevěnými holemi pastora před zraky desetiletého Eliáše a osmiletého Šimona zmlátili, vyhrožovali mu zabitím a varovali jej, aby se v oblasti už nikdy neukazoval. Zasadili mu několik surových úderů, přičemž jej zasáhli také do hlavy. Vyděšený křik chlapců přilákal kolemjdoucí; když se na místě začali srocovat lidé, útočníci uprchli. Podle poslední zprávy se pastor Rameš nacházel v nemocnici, kde mu byla ošetřována závažná zranění, včetně fraktury lebeční kosti. Je vděčný, že útočníci nezmlátili jeho syny, přestože si starší z chlapců při útoku poranil nohu.

 

Pastor Rameš, který slouží ve třech osadách společenstvím Indické reformované církve, podezírá z útoku hinduistické radikály nesouhlasící s pořádáním nedělních bohoslužeb. Přestože považuje útok za předem naplánovaný, nechce jej hlásit na policii, protože se obává možné odvety.

 

Proste Boha, aby pastora Rameše uzdravil. Modlete se, aby jej naplňoval důvěrou a chránil jeho srdce a mysl před strachem. Vyprošujte vedení a bezpečí jeho manželce a dětem, kteří se rovněž aktivně zapojují do křesťanské služby. Modlete se, aby indičtí křesťané vzhlíželi k Bohu pravdy jako ke své skále a pevné tvrzi, ze které mohou čerpat sílu (Žalm 31,1–5). Modlitbu za pastora Rameše a jeho rodinu můžete zveřejnit na naší Zdi modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Více informací o indických křesťanech, kteří ve službě Bohu nesou svůj kříž, naleznete na stránce India Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.