Aktuálně

 

13. 05. 2011

Vraždy křesťanů v Laosu; znepokojivé porušování svobody náboženského vyznání pokračuje

 

 

Světová evangelikální aliance

 

V laoské provincii Xiengkhouang bylo nedávno napadeno a zabito několik křesťanů; incident opět zviditelnil intenzivní útisk a bezpráví páchané na Kristových následovnících v této zemi. 15. dubna příslušníci jednotek Laoské lidové armády přepadli skupinu křesťanů z etnické skupiny Hmong. Při incidentu zabavili všem věřícím Bible a zastřelili čtyři ženy, poté co dvě z nich opakovaně znásilnili. Muže a děti zbili, spoutali je a přinutili přihlížet ohavným vraždám. Podle poslední zprávy není známo, kde se přeživší křesťané nacházejí.

 

Neexistující svoboda tisku a nedostatečná informační infrastruktura v komunistickém Laosu často znemožňuje zasílání zpráv do zahraničí – včetně zpráv o svobodě náboženského vyznání. Popsaný incident a další zprávy z poslední doby však naznačují znepokojivý nárůst represí, kterým křesťané v zemi čelí. Loni kolem Vánoc představitelé státních orgánů v provincii Khammouan podle dostupných zpráv nezákonně zadržovali 11 církevních vedoucích. Při jiném incidentu z letošního roku policisté údajně vyhnali z domovů sedm křesťanských rodin z osady Katin v provincii Salvan. Protestantské křesťanství a zejména hmongští křesťané jsou představiteli některých částí laoské společnosti vnímáni jako projev „dovozu“ imperialistických zvyklostí do země, ohrožujících komunistický režim. V důsledku tohoto vnímání jsou křesťané často vyháněni ze svých domovů, musejí se stěhovat, je na ně vyvíjen nátlak, aby se zřekli své víry, a často také končí ve vězení. Náboženské organizace a instituce v Laosu mohou fungovat, nicméně jen do té doby, dokud se podřizují státnímu dohledu a řízení.

 

Vyprošujte útěchu všem, kdo truchlí nad ztrátou těchto čtyř křesťanek. Modlete se, aby se ostatní věřící mohli v bezpečí brzy vrátit domů. Modlete se, aby Kristus naplnil svým pokojem a silou srdce a mysli laoských křesťanů, kteří se kvůli své víře nacházejí pod nesmírným tlakem. Modlete se, aby si laoská vláda uvědomila potřebu usilovat o skutečnou svobodu pro všechny občany své země.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.