Aktuálně

 

14. 05. 2011

Tři uvěznění Íránci propuštěni na svobodu!

 

 
Pastor Vahik Abrahamian zůstává ve vězení. (Fotografie: Middle East Concern)

Middle East Concern

 

30. dubna byla po 239 dnech strávených ve vězení propuštěna na svobodu trojice íránských věřících. Čtvrtý křesťan, pastor Vahik Abrahamian, který byl zadržen společně s nimi, stále zůstává ve vazbě. 28. dubna byli Arash Kermanjani, jeho manželka Arezou Teimouri a Sonia Keshish-Avanesian předvedeni před soudce. Právní zástupci byli vyzváni, aby odprezentovali jejich případy, načež byli všichni tři nečekaně propuštěni na svobodu. Není zřejmé, jestli byla obvinění vznesená proti nim zrušena nebo zda je čekají ještě další soudní přelíčení. (Sonia také neví, proč nebyl propuštěn i její manžel, a má o něj značné obavy.)

 

Oba manželské páry byly zadrženy 4. září 2010 v Hamadanu a obviněny z nejrůznějších přestupků, včetně propagace křesťanství, zastávání nesouhlasných postojů s režimem Íránské islámské republiky a kontaktů s představiteli opozice žijícími v zahraničí. V posledních několika týdnech bylo zřejmě propuštěno ještě několik dalších lidí, zadržených ve stejném období.

 

Poděkujte Bohu za propuštění Arashe, Arezou a Sonii! Modlete se také za pastora Vahika. Proste, aby zakusil Ježíšův pokoj a Boží přítomnost a aby dokázal pastoračně sloužit lidem ve svém okolí. Modlete se rovněž za propuštěné křesťany, aby poznali Ježíšův uzdravující dotek a blízkou přítomnost. Modlete se za zrušení všech obvinění, která proti nim byla vznesena. Modlete se i za policisty, kteří na případu pracují, aby jednali spravedlivě, dozvěděli se o Ježíši a rozhodli se jej následovat. Modlitbu za pastora Vahika můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Více informací o pronásledovaných křesťanech v Íránu naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.