Aktuálně

 

14. 05. 2011

Tři uvěznění Íránci propuštěni na svobodu!

 

 
Pastor Vahik Abrahamian zůstává ve vězení. (Fotografie: Middle East Concern)

Middle East Concern

 

30. dubna byla po 239 dnech strávených ve vězení propuštěna na svobodu trojice íránských věřících. Čtvrtý křesťan, pastor Vahik Abrahamian, který byl zadržen společně s nimi, stále zůstává ve vazbě. 28. dubna byli Arash Kermanjani, jeho manželka Arezou Teimouri a Sonia Keshish-Avanesian předvedeni před soudce. Právní zástupci byli vyzváni, aby odprezentovali jejich případy, načež byli všichni tři nečekaně propuštěni na svobodu. Není zřejmé, jestli byla obvinění vznesená proti nim zrušena nebo zda je čekají ještě další soudní přelíčení. (Sonia také neví, proč nebyl propuštěn i její manžel, a má o něj značné obavy.)

 

Oba manželské páry byly zadrženy 4. září 2010 v Hamadanu a obviněny z nejrůznějších přestupků, včetně propagace křesťanství, zastávání nesouhlasných postojů s režimem Íránské islámské republiky a kontaktů s představiteli opozice žijícími v zahraničí. V posledních několika týdnech bylo zřejmě propuštěno ještě několik dalších lidí, zadržených ve stejném období.

 

Poděkujte Bohu za propuštění Arashe, Arezou a Sonii! Modlete se také za pastora Vahika. Proste, aby zakusil Ježíšův pokoj a Boží přítomnost a aby dokázal pastoračně sloužit lidem ve svém okolí. Modlete se rovněž za propuštěné křesťany, aby poznali Ježíšův uzdravující dotek a blízkou přítomnost. Modlete se za zrušení všech obvinění, která proti nim byla vznesena. Modlete se i za policisty, kteří na případu pracují, aby jednali spravedlivě, dozvěděli se o Ježíši a rozhodli se jej následovat. Modlitbu za pastora Vahika můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Více informací o pronásledovaných křesťanech v Íránu naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.