Aktuálně

 

25. 05. 2011

Aktualizace: Pekingské společenství Šou-wang stále čelí protivenství

 

 
Členové společenství Šou-wang byli v roce 2009 přinuceni začít pořádat bohoslužby venku. (Fotografie: ChinaAid)

ChinaAid Association, BBC

 

Již šestý týden v řadě se členové společenství Šou-wang v čínském Pekingu potýkali s nepřízní státních orgánů, když se snažili uspořádat nedělní bohoslužbu pod širým nebem. 15. května místní policisté zadrželi přibližně 20 členů společenství a zhruba 100 dalších muselo zůstat doma, aby se nemohli venkovní bohoslužby zúčastnit. Několik zadržených křesťanů bylo z policejní vazby propuštěno již v neděli v poledne. Celá řada vedoucích, včetně pastorů a sborových starších, nicméně zůstává na základě mimosoudního nařízení stále v domácím vězení – nepřetržitě od 9. dubna (den před prvním pokusem o uspořádání venkovní bohoslužby).

 

Za své bratry a sestry ze společenství Šou-wang, jednoho z největších sborů podzemní církve v Pekingu, se přimlouvají křesťané po celé Číně. Vedoucí představitelé sedmnácti neoficiálních křesťanských čínských společenství se nedávno obrátili na přední politiky, aby se zasadili za ochranu práva na pořádání bohoslužeb. Autoři petice, adresované předsedovi Národního lidového shromáždění a doručené do parlamentu, se dožadují také prošetření způsobu zacházení se členy společenství Šou-wang.

 

Vyprošujte členům společenství Šou-wang vytrvalou víru. Poděkujte Bohu za každého, kdo je ochoten se za tyto křesťany solidárně postavit. Modlete se, aby představitelé čínských orgánů byli svědectvím příslušníků Těla Kristova osloveni, jednali spravedlivě a respektovali svobodu náboženského vyznání. Modlete se, aby čínská církev i nadále zprostředkovala svému okolí světlo Boží lásky a pravdy a navzdory protivenství zůstala silná.

 

Poznámka: ChinaAid Association (CAA), partnerská organizace Hlasu mučedníků, která je cenným zdrojem zpráv a zastáncem pronásledovaných čínských křesťanů, informovala o útoku na svůj webový server, ke kterému došlo v posledních týdnech. Existuje podezření, že útok může souviset se zveřejňováním zpráv o společenství Šou-wang. Podle posledních informací se provoz serveru podařilo obnovit. Pokračujte nicméně v modlitbách za CAA, která stále zůstává hlasem trpící čínské církve.

 

Více informací o nelehkých situacích, kterými čínští následovníci Krista procházejí, naleznete na stránce China Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.