Aktuálně

 

17. 06. 2011

Somálští křesťané navzdory krutému pronásledování vytrvávají

 

 

Somali Christian Ministries

 

V uplynulých letech mnoho somálských křesťanů zemřelo mučednickou smrtí nebo bylo veřejně označeno jako terč plánovaného vražedného útoku. V Somálsku je státním náboženstvím islám, ke křesťanství se hlásí pouze 0,05 procenta z celkového počtu obyvatel. Mnozí křesťané v obavách o své životy uprchli do sousedních zemí. Přesto se objevují nová svědectví o mnoha Somálcích, včetně bývalých muslimů, kteří směle přijímají Krista – navzdory neustálému tlaku, výhrůžkám a násilí.

 

Jistá somálská žena, na kterou od její konverze ke křesťanství před pěti lety vyvíjeli nátlak muslimští příbuzní, nedávno informovala, že se od islámu ke křesťanství obrátil také její manžel a děti. Další Somálec, bývalý muslim žijící v jihovýchodní Asii, poznal Krista před několika měsíci. „Ať se mi stane cokoli, celý svůj život vydám Ježíši. Doufám, že se za mě modlíte, ať jste kdokoli. Věřím, že jste můj bratr nebo sestra v Kristu a že požádáte Ježíše, aby zbavil můj somálský lid slepoty a utrpení.“

 

Vzdejte Bohu chválu za povzbudivá svědectví o Kristově jednání mezi Somálci. Modlete se, aby byl Kristus pro somálské křesťany skutečným Pánem a aby se místní věřící nepoddávali strachu, ale byli stále připraveni vydávat svědectví a žít posvěceným životem (1. Petrův 3,14–17). Modlete se, aby somálští křesťané cítili povzbuzení a lásku lidí, kteří se za ně staví v jejich nelehké situaci.

 

Více informací o zkouškách, kterým somálští křesťané čelí, naleznete na stránce Somalia Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.