Aktuálně

 

23. 06. 2011

Novelizace zákona směřující k omezování svobody náboženského vyznání v Ázerbájdžánu

 

 
Nová legislativní úprava může znamenat další omezování práv křesťanů.

Forum 18 News

 

Křesťané v Ázerbájdžánu se obávají, že nedávné úpravy restriktivního Zákona o náboženství ještě více omezí svobodu náboženského vyznání a přesvědčení v této zemi. Novelizace přijatá 10. června by mohla zkomplikovat rozhodování, kteří lidé mohou sloužit jako náboženští vedoucí. Podle článku v místním tisku „člověk podílející se na náboženských aktivitách má mít specializované vyšší nebo středoškolské náboženské vzdělání“. Přestože definice neuvádí, že by náboženské vyučování nebo bohoslužby mohli vést jen „profesionální“ náboženští pracovníci, úředníci by mohli novou definici zneužívat k bránění jednotlivcům ve výkonu jakýchkoli náboženských aktivit, které nejsou výslovně uvedeny v zákoně.

 

Členové křesťanských společenství a dalších náboženských komunit se také obávají, že novelizace představuje nenápadný způsob, jak přinutit subjekty stále čekající na obnovení registrace k zahájení celého procesu znovu od začátku. Úředníci získají nové možnosti k vyvíjení nátlaku na náboženské komunity a k odmítání udělení oficiálního statusu těmto skupinám.

 

Modlete se za ázerbájdžánské křesťany, kteří se snaží sloužit Kristu v prostředí ovlivněném těmito novými zákonnými úpravami. Modlete se, aby i nadále projevovali Petrova ducha a byli odhodláni sloužit Bohu bez ohledu na to, co na jejich počínání řekne člověk (Skutky 5,29). Modlete se za nastolení skutečné náboženské svobody v Ázerbájdžánu.

 

Více informací o těžkostech, kterými ázerbájdžánští křesťané procházejí, naleznete na stránce Azerbaijan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.