Aktuálně

 

23. 06. 2011

Novelizace zákona směřující k omezování svobody náboženského vyznání v Ázerbájdžánu

 

 
Nová legislativní úprava může znamenat další omezování práv křesťanů.

Forum 18 News

 

Křesťané v Ázerbájdžánu se obávají, že nedávné úpravy restriktivního Zákona o náboženství ještě více omezí svobodu náboženského vyznání a přesvědčení v této zemi. Novelizace přijatá 10. června by mohla zkomplikovat rozhodování, kteří lidé mohou sloužit jako náboženští vedoucí. Podle článku v místním tisku „člověk podílející se na náboženských aktivitách má mít specializované vyšší nebo středoškolské náboženské vzdělání“. Přestože definice neuvádí, že by náboženské vyučování nebo bohoslužby mohli vést jen „profesionální“ náboženští pracovníci, úředníci by mohli novou definici zneužívat k bránění jednotlivcům ve výkonu jakýchkoli náboženských aktivit, které nejsou výslovně uvedeny v zákoně.

 

Členové křesťanských společenství a dalších náboženských komunit se také obávají, že novelizace představuje nenápadný způsob, jak přinutit subjekty stále čekající na obnovení registrace k zahájení celého procesu znovu od začátku. Úředníci získají nové možnosti k vyvíjení nátlaku na náboženské komunity a k odmítání udělení oficiálního statusu těmto skupinám.

 

Modlete se za ázerbájdžánské křesťany, kteří se snaží sloužit Kristu v prostředí ovlivněném těmito novými zákonnými úpravami. Modlete se, aby i nadále projevovali Petrova ducha a byli odhodláni sloužit Bohu bez ohledu na to, co na jejich počínání řekne člověk (Skutky 5,29). Modlete se za nastolení skutečné náboženské svobody v Ázerbájdžánu.

 

Více informací o těžkostech, kterými ázerbájdžánští křesťané procházejí, naleznete na stránce Azerbaijan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.