Aktuálně

 

11. 07. 2011

Mučení a zabíjení křesťanů v jižní části Súdánu

 

 
Tito lidé prchají před ozbrojeným konfliktem ve spolkovém státě Jižní Kordofan (fotografie: Assist News)

Compass Direct

 

Vládní představitelé a islamističtí radikálové nedávno zahájili útoky na křesťany v súdánském spolkovém státě Jižní Kordofan, které si vyžádaly oběti na životech. 8. června příslušníci zpravodajské jednotky súdánské armády (Sudan Armed Forces, SAF) zadrželi studenta biblického semináře Nimeri Philipa Kalo poblíž sídla mise OSN v Súdánu (UNMIS) ve správním středisku Kadugli. Nimeri společně s dalšími křesťany prchal z města, poté co příslušníci muslimské domobrany (loajální k SAF) napadli a vyrabovali nejméně tři církevní budovy. Agenti údajně Nimeriho obvinili, že je jako křesťan podezřelý z nesouhlasných postojů k islamistické vládě. Úlohou UNMIC je dohled nad dodržováním mírové dohody mezi súdánskou vládou a křesťansko-animistickým jihem, který by se měl osamostatnit 9. července. Nimeri byl zavražděn v přítomnosti několika osob. „Zastřelili ho přímo před našima očima a pohrozili nám, že pokud budeme křičet, dopadneme podobně,“ uvedl jeden ze svědků.

 

Ještě ten den islamističtí radikálové spolupracující se SAF na tržišti v Kadugli zavraždili mečem křesťanského řidiče autobusu, třiatřicetiletého Adeeba Gismalla Aksama. Odpoledne jiní ozbrojení radikálové napadli římskokatolický kostel, kde byli křesťané shromážděni na mši, stříleli z pušek a skandovali „Alláhu Akbar“. Nikdo nebyl zraněn, nicméně agenti SAF zatkli v přítomnosti členů společenství reverenda Abrahama Jamese Luala a obvinili jej, že v kázáních nabádá posluchače k neposlušnosti islámské vládě. Reverenda odvezli ho na neznámé místo a dva dny jej fyzicky týrali, než jej nakonec propustili na svobodu.

 

Modlete se za Abrahamovo uzdravení. Modlete se, aby v srdcích přátel a příbuzných zavražděných křesťanů zavládl pokoj, který dává Bůh. Modlete se, aby jejich příklad vysoké ceny následování Ježíše posílil svědectví súdánské církve. Modlete se, aby súdánští křesťané nepřestali důvěřovat Bohu, že je bude stále milovat a starat se o ně, dokonce i v období nestability, násilností a nejrůznějších ztrát.

 

Více informací o pronásledování, kterému jsou súdánští křesťané vystaveni, naleznete na stránce Sudan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.