Aktuálně

 

25. 07. 2011

Únos vedoucího představitele domácího společenství v Iráku

 

 

kontakty Hlasu mučedníků, Deutsche Presse-Agentur

 

Muslimové unesli vedoucího představitele domácího společenství v iráckém Dahúku. Jedna irácká dívenka nedávno spolupracovníka Hlasu mučedníků informovala, že se jim muslimové vlámali do bytu a odvedli jejího otce Džamala. Pastor Džalmal pracuje mezi Šabaky, což je etnická skupina s židovskými kořeny, jejíž příslušníci hovoří arabsky a kurdsky. Existuje podezření, že se na něj radikálové zaměřili proto, že pomáhal vést mnoho muslimů ke Kristu. Před několika týdny někdo zaútočil na dům jednoho z Džamalových konvertitů z poslední doby – při incidentu střílel na budovu z automatické zbraně. Podle názoru mnoha lidí radikálové (možná se jedná o členy al-Kajdy) nedají Džamalovi žádnou možnost návratu na svobodu a rovnou jej zabijí.

 

Po celém Iráku křesťané žijí v atmosféře násilí a neustále jsou stavěni před traumatizující volbu: uprchnout z domova nebo zůstat a bez ustání bojovat se strachem a nejrůznějšími tlaky? Většina křesťanů kvůli neustávajícím útokům opustila zemi nebo se musela odstěhovat ze svého města. Podle dostupných odhadů v zemi zůstalo méně než půl milionu křesťanů. Navzdory výhrůžkám stovky iráckých křesťanů v Kirkúku nedávno slavily otevření nového kostela – prvního, který se za posledních osm let podařilo postavit.

 

Modlete se, aby byl Džamal propuštěn a v bezpečí se vrátil domů. Modlete se, aby spočinul ve vědomí, že s ním Dobrý pastýř prochází jeho utrpeními (Žalm 23). Modlete se, aby celá jeho rodina zůstala během této zkoušky věrná Pánu. Poděkujte Bohu za otevření kostela v Kirkúku. Modlete se, aby církev uprostřed neustálého pronásledování i nadále sílila a rostla.

 

Více informací o iráckých křesťanech trpících pro svou víru naleznete na stránce Iraq Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.