Aktuálně

 

27. 07. 2011

Laoští pastoři živoří ve vězení

 

 
Typický dům na laoském venkově, ve kterém se společně scházejí členové křesťanských společenství. (Fotografie: Compass Direct)

Compass Direct

 

Dva laoští pastoři zatčení před šesti měsíci kvůli pořádání „tajného shromáždění“ živoří v drsných podmínkách ve vězení. Začátkem ledna policisté zatkli pastora Wannu společně s dalšími deseti křesťany. Zadrželi je jen proto, že bez předchozího úředního svolení slavili Vánoce. Během několika dnů policisté devět křesťanů propustili. Wanna a další místní pastor Yohan však zůstávají ve vězení.

 

Představitelé věznice mužům již několikrát řekli, že budou propuštěni, jakmile podepíšou prohlášení, kterým se zřeknou své víry. Po nedávné návštěvě si rodinní příslušníci všimli, že Wanna zhubl, nakazil se infekční chorobou a celkově působil velmi zesláblým dojmem. Rodiny Wanna i Yohana prožívají těžké období, neboť oba muži byli hlavními živiteli rodin. Něktolik Wannových dětí od té doby odešlo ze školy, aby sehnalo nějakou práci.

 

Vyprošujte Wannovi zdraví a sílu. Modlete se, aby on i Yohan i nadále čerpali sílu od Pána s vědomím, že je může vyzbrojit vírou a nadějí, kterou ke snášení svých okovů potřebují. Proste Boha, aby jejich rodiny v tomto období potěšoval a zaopatřoval. Modlete se za zrušení obvinění, která proti nim byla vznesena, a za jejich propuštění na svobodu. Modlete se, aby všichni křesťané v Laosu i nadále jasně, směle, s láskou a v moci zvěstovali Boží slovo.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Laosu naleznete na stránce Laos Country Report. Modlitbu, ve které vyjádříte svou podporu těmto pastorům a jejich rodinám, můžete vyvěsit na naší Zdi modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.