Aktuálně

 

21. 08. 2011

Súdánská křesťanská teenagerka traumatizována po únosu

 

 

Compass Direct

 

Křesťanská teenagerka v Súdánu nedávno uprchla svým únoscům, kteří ji mučili a vyvíjeli na ni nátlak, aby konvertovala od křesťanství k islámu. 17. června 2010 Hibu Abdelfadil Anglo, tehdy patnáctiletou, unesla skupina muslimů. Nejprve ji únosci zamkli v místnosti a opakovaně mlátili do bezvědomí; následujících několik měsíců ji pak převáželi na různá místa v Chartúmu, vyhrožovali jí zabitím, pokud se pokusí uprchnout, a uráželi její křesťanské příbuzné označením „bezvěrci“. Vůdce skupiny ji také znásilnil. Po roce stráveném v zajetí nabyli únosci dojmu, že se dívka k islámu skutečně obrátila a nechali ji bez dozoru. Podařilo se jí opustit dům a požádat neznámého motocyklistu, aby ji odvezl domů (byla ukrývána na místě vzdáleném dvě hodiny jízdy od domova). S rodinou se znovu shledala 10. července. Když se matka Hiby poprvé vypravila na policejní stanici, aby případ nahlásila, policisté jí sdělili, že se nejdříve musí zříct křesťanství a přestoupit k islámu. Podle posledních zpráv zůstává Hiba hluboce traumatizovaná. „Prosím křesťany, aby se modlili za mé vnitřní uzdravení,“ uvedla křesťanka. Zmínila také obavy, že ji muslimští kriminálníci stále sledují.

 

Proste Boha, aby Hibu uzdravil a obdařil ji silou, aby se dokázala vypořádat s následky únosu. Modlete se, aby se s rodinou navzájem sblížili, měli se rádi a důvěřovali si. Modlete se, aby představitelé příslušných orgánů předvedli před spravedlnost všechny, kdo se podíleli na jejím únosu a týrání. Modlitbu povzbuzení za Hibu můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Více informací o utrpení súdánských věřících pro Krista naleznete na stránce Sudan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.