Aktuálně

 

22. 08. 2011

Hromadné zatýkání eritrejských křesťanů pokračuje

 

 
Eritrejská vláda postavila mimo zákon všechny křesťanské skupiny, které nepatří k žádné ze státem schválených denominací.

Hlas mučedníků USA, Release International, Release Eritrea

 

Eritrejští policisté v uplynulých měsících zadrželi nejméně 90 křesťanů, včetně mnoha vysokoškoláků. Jen v květnu pozatýkali 64 věřících v Adi Abeyto, osadě nedaleko hlavního města Asmary. Ze zmíněných devadesáti osob jich bylo dosud propuštěno na svobodu jen šest. Podle všeobecného přesvědčení jsou ostatní buď zadržováni na policejní stanici nebo se nacházejí v nechvalně proslulé vojenské věznici Mitire. Důvod zadržení všech křesťanů není zřejmý, nicméně někteří vysokošloláci byli v uplynulých týdnech údajně zadrženi proto, že se odmítli zúčastnit oslav dne nezávislosti (24. května). (V červnu bylo zatčeno 26 studentů technické vysoké školy v Mai-Mefhi a dodnes jsou zadržováni na neznámém místě.)

 

V roce 2002 eritrejská vláda zakázala činnost všech křesťanských skupin, které nepatří k žádné ze státem schválených denominací. Od té doby bylo uvězněno několik tisíc křesťanů. Šestnáct z nich ve vazbě prokazatelně zemřelo.

 

Modlete se za propuštění Eritrejců uvězněných pro Krista. Modlete se, aby eritrejští křesťané zůstali pevní ve víře a s láskou zvěstovali Krista uvnitř i vně vězeňských zdí. Modlete se za všechny pronásledovatele křesťanů v Eritreji, aby činili pokání ze svého počínání a přišli k víře v Krista.

 

Jednoho uvězněného eritrejského křesťana můžete ještě dnes povzbudit. S využitím stránek www.PrisonerAlert.com sestavte dopis určený Dr. Kiflu Gebremeskelovi, jednomu z vedoucích představitelů Eritrejské církve plného evangelia, který byl zatčen 23. května 2004. Také si můžete stáhnout bezplatný návod, ze kterého se dozvíte, jak psát dopisy určené lidem uvězněným pro svou víru.

 

Více informací o pronásledování eritrejských křesťanů naleznete na stránce Eritrea Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.