Aktuálně

 

25. 08. 2011

Zdivočelý dav připravil jednoho egyptského křesťana o život, několik dalších utrpělo zranění

 

 

Compass Direct

 

Jeden křesťan byl zavražděn a několik dalších utrpělo zranění při nedávném incidentu, kdy zástup muslimů napadl převážně křesťanskou osadu Nazlet Faragallah v Al-Minya v Horním Egyptě. Útoku údajně předcházel spor z 6. srpna mezi muslimským mužem a koptskou křesťankou. Obsah rozepře se nepodařilo potvrdit, nicméně ženě údajně přišlo na pomoc několik křesťanských mužů a debatu předčasně ukončili. O několik hodin později dorazila k vesnickému kostelu skupina muslimů a začali házet kameny na křesťany, kteří odcházeli z budovy. Křesťané jim oplatili stejnou mincí. Několik lidí utrpělo tržné rány a pohmožděniny, útočníci také rozbili několik kostelních oken.

 

Následující den muslimové vyzbrojení dlouhými meči a střelnými zbraněmi pobíhali po vesnici, rabovali a vypalovali obytné domy a provozovny firem patřící křesťanům. Nejméně osm domů bylo do základů vypáleno. Křesťanský farmář Maher Nassif (46) byl zavražděn, když se snažil bránit svůj domov. Útočníci poté jeho dům vyplenili a ukradli mu dobytek. Dospívající syn, který byl očitým svědkem útoku, uprchl do noci. Násilnosti pokračovaly až do rána.

 

Podle vesničanů napětí mezi muslimy a křesťany v zemi po loňské revoluci ještě zintenzivnilo. Jeden místní křesťan viní ze zhoršení vztahů nárůst radikalizace muslimských skupin, jejichž členové kteří chtějí „završit svou víru zabíjením křesťanů“.

 

Modlete se, aby se křesťané v této oblasti nenechali ovládnout strachem, ale důvěřovali Kristu (1. Petrův 3,14–15). Modlete se za všechny, kdo truchlí za Mahera, aby nalezli útěchu ve skutečnosti, že Kristus zvítězil nad smrti a že všichni, kdo v Pánu zemřeli, budou stejně jako on také vzkříšeni (1. Korintským 15,50–58). Proste Boha, aby egyptské křesťany zmocňoval k praktickému demonstrování jeho pokoje a milosti, dokonce i lidem, kteří je kvůli jejich víře napadají.

 

Více informací o zkouškách, kterými egyptští křesťané procházejí, naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.