Aktuálně

 

26. 08. 2011

Ugandská křesťanka uvězněna a surově týrána muslimským otcem

 

 
Susan Ithungu (fotografie: Compass Direct)

Compass Direct

 

Čtrnáctiletá dívka v západní Ugandě se stále nachází ve špatném zdravotním stavu – deset měsíců poté, co ji vlastní otec týral kvůli opuštění islámu a přijetí křesťanství. V březnu 2010 se Susan Ithungu obrátila ke Kristu v reakci na vystoupení evangelisty ve škole v osadě Isango v distriktu Kasese. O měsíc později se o konverzi dozvěděl její otec. Varoval Susan i bratra Mbusu Baluku, aby přestali navštěvovat křesťanské společenství a poslouchat evangelium. Vyhrožoval, že pokud přijmou křesťanství, oba je zabije za bílého dne. Susan poté zamkl v místnosti, do které nesvítilo slunce. Dívčina bratra varoval, aby o jejím uvěznění někomu neříkal, bratr jí nicméně potají nosil jídlo a vodu.

 

V říjnu 2010 Mbusa konečně informoval o sestřině situaci sousedy. Sousedé nahlásili případ na policii a policisté dívku osvobodili. Susan byla velmi slabá, nedokázala chodit ani mluvit. „Vlasy jí zežloutly, měla dlouhé nehty a zapadlé oči a byla neuvěřitelně vyhublá, vážila necelých 20 kilogramů,“ uvedl místní pastor. Její otec byl krátce poté zatčen, ale záhy propuštěn. Podle poslední zprávy se Susan stále potýká se zdravotními problémy. Chodit ještě nedokáže, ale už mluví a jí lehká jídla. „Je skvělé, že Susan nepřestala pevně důvěřovat Pánu Ježiši Kristu,“ dodal pastor. „Potřebuje modlitby a podporu, aby mohla znovu začít chodit do školy.“

 

Poděkujte Bohu za Susaninu záchranu a modlete se za další průběh rekonvalescence. Modlete se, aby mnozí křesťané přijali odvahu z jejího příběhu vytrvalé víry a důvěry v Krista (Židům 10,32–39). Modlete se za bezpečí pro jejího bratra. Proste Boha, aby přivedl jejího otce k pokání, aby také on poznal Krista jako svého Pána.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.