Aktuálně

 

27. 08. 2011

Státní orgány v Číně se zaměřují na členy domácích společenství

 

 
Pastor Š’Enchao (fotografie: ChinaAid)

ChinaAid Association

 

Čínské orgány se nedávno zaměřily na několik křesťanů zapojených do aktivit domácích společenství.

 

11. srpna přibližně stovka policistů obklíčila obytný dům pastora Lu Ťingsianga ve městě Ming-kuang v provincii An-chuej, kde členové jeho domácího společenství pořádali letní tábor pro děti. Pastor Lu byl společně se třemi hostujícími křesťanskými vedoucími převezen na policejní stanici kvůli pořádání „neregistrovaného, nelegálního shromáždění“. Ředitel místní základní a střední školy si poznamenal jména všech dětí, které se akce zúčastnily. Pastor Lu a další tři vedoucí byli později propuštěni. Večer před razií představitelé místních orgánů šířili nepravdivé zprávy, podle kterých pastor Lu ukrýval ve svém domě drogy a členy zakázaného kultu.

 

13. srpna tři vedoucí představitelé domácího společenství ve městě Su-čchien v provincii Ťiang-su obdrželi správní trest ve výši pěti dnů odnětí svobody. Minulý měsíc byl pastor společenství Š’Enchao odsouzen ke dvěma letům „převýchovy prací“. Kromě toho hrozí zatčení také pastorovu synovi Š’Jungjangovi, jeho dceři Š’Jümej a zeti Čang Čchüanšengovi.

 

Modlete se za čínské věřící čelící pronásledování. Proste, aby zažili intimní zkušenost s Boží útěchou a ochranou. Modlete se, aby byl nárůst pronásledování doprovázen nárůstem smělosti věřících (Skutky 4,29–31). Modlete se, aby Bůh přivedl k pokání všechny, kdo sužují jeho lid v Číně (Žalm 83).

 

Více informací o pronásledované čínské církvi naleznete na stránce China Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.