Aktuálně

 

28. 08. 2011

V minulosti uvězněný kubánský pastor se usadil ve Spojených státech

 

 
Pastor Carlos s manželkou a dcerou na staré rodinné fotografii.

Compass Direct, Hlas mučedníků USA

 

V minulosti uvězněný kubánský pastor nedávno přicestoval do Spojených států jako politický uprchlík, společně se svou ženou a dcerami. V únoru 2006 kubánští policisté uskutečnili v bytě pastora Carlose Lamelase razii a zadrželi jej na základě obvinění z napomáhání emigrantům, kteří se snažili nelegálně opustit zemi. Později byl nařčen také ze zapojení do obchodování z lidmi. Známí pastora Carlose popřeli, že by se na podobných aktivitách podílel a jsou přesvědčeni, že se stal terčem státních orgánů kvůli své opozici vůči kubánskému režimu v záležitostech týkajících se náboženských práv. Carlos trpěl ve vězení bez oficiálního obvinění, až byl nakonec v červnu 2006 znenadání podmínečně propuštěn. Později však obdržel pokutu na základě obvinění z „padělání dokumentů“.

 

Carlosovi se nedařilo sehnat práci a obával se dalšího zatčení. V roce 2010 neúspěšně zažádal o politický azyl. V roce 2011 byl však jeho případ znovu přezkoumán a s rodinou získali status politických uprchlíků. „Co se nás týče, byli jsme připraveni přijmout Boží vůli. Důvěřujeme Bohu, že nás odvede tam, kde mu budeme moci nejlépe sloužit,“ poznamenal pastor Carlos.

 

Ve vězení obdržel pastor Carlos povzbudivé dopisy od stovek křesťanů, mnozí z nich k tomuto účelu využili internetové stránky Hlasu mučedníků www.PrisonerAlert.com. „Víme, že mnoho bratří a sester společně usilovalo o náš prospěch; je nám líto, že je neznáme osobně. Nicméně chceme, aby věděli, že láska a vděčnost k nim zůstane zapečetěna v našich srdcích až do konce našich životů,“ uvedl pastor Carlos. Pokud se chcete zapojit do psaní dopisů lidem uvězněným pro svou víru, navštivte stránky www.PrisonerAlert.com. Také si můžete stáhnout bezplatný návod s náměty a adresami vězňů (Doing Time for God).

 

Poděkujte Bohu za vytrvalou víru pastora Carlose. Modlete se, aby Bůh zaopatřoval jeho osobně i celou jeho rodinu, zatímco mu slouží. Modlete se, aby se kubánští křesťané i nadále s vírou svěřovali Kristu a bez rozpaků kázali evangelium (2. Timoteovi 1,7–12).

 

Více informací o pronásledování na Kubě naleznete na stránc Cuba Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.