Aktuálně

 

06. 09. 2011

Požadavek na vyšetření případu pohřešovaného obhájce lidských práv v Číně

 

 
Poslední Kaova fotografie s rodinou z ledna 2009 (fotografie: ChinaAid)

ChinaAid Association

 

ChinaAid, partnerská organizace Hlasu mučedníků, 15. srpna oficiálně požádala OSN o prošetření fyzického týrání pohřešovaného křesťanského advokáta Kao Č’šenga – přesně v den pátého výročí jeho prvního únosu policií. Žádost byla předložena zástupcem legislativního výboru ChinaAid zvláštnímu reportérovi OSN pro případy mučení.

 

Policisté unesli obhájce lidských práv Kaa 15. srpna 2006 z domu jeho sestry a zadržovali jej bez možnosti komunikace s okolím až do 21. září, kdy čínské státní orgány oznámily, že je obviněn z podněcování k podvratné činnosti.

 

V březnu 2010 skupina odborníků na lidská práva předložila petici pracovní skupině OSN pro svévolná zadržování (UN Working Group on Arbitrary Detention). Přestože došlo k odhalení vážného pochybení čínských státních orgánů, čínští představitelé se k dotazům OSN ani nevyjádřili. Představitelům OSN bylo sděleno, že je Kaův případ čínskou interní záležitostí a že je Čína právním státem.

 

Bob Fu, zakladatel a prezident ChinaAid, a David E. Taylor, právní poradce organizace, shodně očekávají, že Čína odpoví na tento požadavek o zahájení mimořádného vyšetřování OSN obdobným způsobem. „Přesto se domníváme, že je důležité, aby mezinárodní veřejnost měla možnost znovu vidět aroganci a zpupnost Čínské komunistické strany ve vztahu k OSN. Chceme celému světu a zejména Kaově rodině a čínské vládě ukázat, že Kao není zapomenut ani na jedinou vteřinu a nikdy nebude,“ prohlásil Taylor.

 

Modlete se za Kaa a jeho rodinu; kéž zůstanou vytrvalí ve víře (1. Petrův 5,8–10). Proste Boha, aby si použil vznesený požadavek na zahájení vyšetřování ke své slávě a ke prospěchu Kaa a dalších čínských křesťanů, kteří se v současné době nacházejí pro svou víru ve vězení.

 

Více informací o trpících čínských křesťanech naleznete na stránce China Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.