Aktuálně

 

13. 09. 2011

Turecká vláda umožnila navrácení zabavených nemovitostí církvím

 

 

Compass Direct

 

Turecká vláda učinila historický obrat o 180 stupňů ve státní politice, když vydala oficiální výnos, ve kterém vyzývá turecká křesťanská a židovská společenství, aby se znovu přihlásila k vlastnictví nemovitostí, zabavených v dávné minulosti. Výnos vstoupil v platnost 75 let poté, co turecké státní orgány zabavily stovky pozemků a budov vlastněných řeckokatolickou, arménskou a syrskou církví a židovskými komunitami. Turecký ministerský předseda Recep Tayyip Erdoğan oznámil překvapivé rozhodnutí 28. srpna v Istanbulu v projevu k početnému shromáždění nemuslimských náboženských vedoucích, kteří na setkání reprezentovali 161 menšinových uskupení.

 

Revoluční výnos představuje významný krok směrem k nápravě několika desetiletí nespravedlivého zacházení tureckého státu s nemuslimskými obyvateli. Bývalé majetky zahrnují školy, kostely, hřbitovy, obchody, nemocnice, sirotčince, obytné domy, nájemní byty a továrny, které byly zabaveny tureckým státem a převedeny do majetku státu nebo státních nadací. Celá řada objektů byla později prodána třetím stranám. Podle zmíněného výnosu obdrží majitelé nemovitostí prodaných státem třetím stranám kompenzaci ve výši tržní ceny. Navrácení těchto rozsáhlých majetků jejich právoplatným majitelům představuje klíčový požadavek Evropské unie, o plnohodnotné členství v níž Turecko usiluje.

 

Poděkujte Bohu za tento významný krok. Modlete se, aby převod vlastnických práv proběhl bez problémů a aby se nesetkal s odporem zúčastněných stran a dalšími negativními reakcemi. Modlete se, aby z něj turečtí křesťané přijali povzbuzení. Modlete se, aby z myšlenek, slov i skutků tureckých věřících vyzařovala Kristova sláva.

 

Více informací o zápasech, kterými turečtí křesťané procházejí, naleznete na stránce Turkey Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.