Aktuálně

 

14. 09. 2011

Zabíjení křesťanů v Nigérii; armáda obviněna z napomáhání radikálům

 

 
Lékař ošetřuje jednu z obětí útoku islamistů na křesťany v osadě Heipang ve spolkovém státě Plateau. (Fotografie: Compass Direct)

Compass Direct

 

Muslimští extrémisté ve středonigerijském spolkovém státě Plateau, údajně podporovaní příslušníky nigerijské armády, minulý měsíc zavraždili celkem 24 křesťanů. K prvním útokům došlo 11. srpna v osadě Ratsa Foron a 15. srpna zde násilnosti pokračovaly; o život při nich přišlo šest křesťanů. Rovněž 15. srpna muslimští extrémisté v osadě Heipang zavraždili devět členů křesťanské rodiny a jednoho dalšího věřícího. „Mohu přísahat všemohoucímu Bohu, že útok podporovali vojáci; viděl jsem je na vlastní oči,“ uvedl v slzách Nnaji John, který při útoku přišel o rodinu. 14. srpna v osadě Chwelnyap v Jos muslimští extrémisté zavraždili dva křesťany a jedné ženě způsobili zranění. O několik dní později, 21. srpna, při útocích v osadách Kwi, Loton a Jwol zahynulo dalších šest křesťanů. Podle místních zdrojů se útoků aktivně účastnili příslušníci nigerijské armády nebo přinejmenším útočníky doprovázeli.

 

Jonah Jang, guvernér spolkového státu Plateau, vyzval k neprodlenému stažení jednotek nigerijské armády, neboť zastává názor, že muslimští vojáci straní islamistickým útočníkům. „Jsem přesvědčen o negativním ovlivnění příslušníků ozbrojených složek náboženskou krizí v zemi,“ prohlásil Jang. „Doposud vojáci zůstávali v kasárnách, ale poslední dobou se začali aktivně zapojovat do náboženské krize a pokud nebudou vyzváni k zachování pořádku, bude to pro zemi nebezpečné.“

 

Modlete se, aby se Bůh nad touto zemí slitoval, vylil svého Ducha a uvolnil sevření nepřítele nad mnoha jeho obyvateli. Náš boj není proti tělu a krvi, ale proti vládcům, autoritám, mocnostem tohoto temného světa a zlým silám v duchovní řiši (Efezským 6,12). Modlete se, aby Pán obdařil moudrostí a silou všechny v moci postavené. Proste ho, aby potěšoval všechny, kdo při pokračujících násilných střetech utrpěli nějaké ztráty.

 

Více informací o pronásledování v Nigérii naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.