Aktuálně

 

21. 09. 2011

Ozbrojení muslimové z Nigeru pomáhají zabíjet křesťany v Nigérii

 

 
Rozlícení mládežníci zabíjejí nevinné obyvatele při předchozím útoku ve spolkovém státě Kaduna v severní Nigérii. Fotografie: Assist News

Compass Direct

 

Ozbrojení muslimové z Nigeru tento měsíc zavítali do nigerijského spolkového státu Kaduna, aby pomohli místním islamistům přepadat křesťanské osady. Podle místních zdrojů při útocích zavraždili dva křesťany, včetně desetiletého chlapce. 21. srpna v časných ranních hodinách skupina ozbrojených muslimů vtrhla do osady Fadiya Bakut v distriktu Bajju v oblasti Zango-Kataf a pronikla do domu Andrewa Allahmaganiho, vedoucího představitele Fadiya. Allahmagani o tom telefonicky informoval spolupracovníky agentury Compass. „Přesunuli se do bratrova bytu, kde zastřelili mého synovce, desetiletého Fidelise Ishaku, a postřelili mou sedmdesátiletou matku.“ Při útoku skupiny čítající přibližně deset útočníků vyzbrojených střelnými a dalšími nebezpečnými zbraněmi přišel o život také dvaapadesátiletý Zaman Kaki, člen křesťanské ochranky hlídající dům, dodal Allahmagani. Zranění utrpěla rovněž babička zavražděného chlapce, Laraba Ishaku, která však byla včas ošetřena.

 

Jonathan Asake, bývalý člen nigerijského Národního shromáždění, útok potvrdil, stejně jako Aminu Lawal, policejní mluvčí ve spolkovém státě Kaduna, který navíc dodal, že jeden z útočníků byl zatčen. „Je pravda, že byl zavražděn člen ochranky, a také jeden malý chlapec. [Allahmagani] se terčem nestal jen jako vedoucí představitel křesťanů, ale také jako představitel Fadiya Bakut.“

 

Modlete se, aby Bůh naplnil tyto dvě země svým pokojem a daroval jim odpočinutí. Modlete se, aby zmařil plány nepřítele. Proste, aby utěšil truchlící a modlete se, aby pro ně útěcha nabízená v Kristu byla více než dostatečná (2. Korintským 1,5).

 

Více informací o Nigérii naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.