Aktuálně

 

23. 09. 2011

Vražda křesťana na Filipínách

 

 
V uplynulých letech bylo 250 křesťanských rodin vyhnáno ze svých domovů a skončilo v tomto uprchlickém táboře.

Hlas mučedníků, USA

 

Muslimové na filipínském ostrově Mindanao nedávno zavraždili křesťana jménem Clarito dela Cruz. 26. července si muslimská dvojice předstírající manželský vztah Clarita najala, aby je odvezl do odlehlé vesnice poblíž města Linamon. Údajní manželé (pravděpodobně s pomocí komplice) následně týrali Clarita elektrickým drátem a nakonec po něm dvakrát vystřelili z pistole. Také odcizili motocykl, který patřil jeho tchánovi a představoval pro celou rodinu prostředek k získávání obživy. Clarito po sobě zanechal těhotnou manželku Leodel a tříletého syna. Claritovi rodiče mají ve společenství na starost evangelizační programy. Pastor pracovníkovi VOM sdělil, že se místní muslimové snažili obracet jejich členy k islámu. (Muslimové napadli křesťany v Linamonu již před několika lety, vypalovali jim domy a kradli dobytek.)

 

Modlete se, aby Claritovi blízcí nalezli v Kristu sílu, odvahu a pokoj, zatímco truchlí nad jeho ztrátou. Modlete se za zaopatření pro jeho ženu a děti, které čeká život bez manžela a otce. Modlete se, aby Bůh i nadále dodával smělost filipínským křesťanům, aby svými životy napodobovali Krista a jeho vytrvalou věrnost bez ohledu na vysokou cenu (1. Korintským 11,1).

 

Více informací o životech Ježíšových učedníků, kteří nesou svůj kříž na Filipínách, naleznete na stránce Philippines Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.