Aktuálně

 

26. 09. 2011

Aktualizace: Církevní vedoucí propuštěni na svobodu

 

 
Poděkujte Bohu za všechny, kdo byli propuštěni na svobodu! (fotografie: ChinaAid)

ChinaAid

 

Nedávno bylo propuštěno z vězení několik vedoucích představitelů společenství Linfen-Fušan v čínské provincii Šan-si. Propuštění křesťané patří ke skupině věřících pozatýkaných při policení razii v areálu jejich společenství v září 2009. Při útoku nejméně třicet křesťanů utrpělo zranění a bylo zničeno 17 budov.

 

Propuštěny byly konkrétně tři ženy – Kao Fu-čchin, Čao Kuo-aj a Jang Chung-čen – a také jeden muž, Li Šuang-pchin. Jang Cchaj-čen, která byla uvězněna společně s ostatními ženami, byla propuštěna již dříve ze zdravotních důvodů. Všech pět vedoucích bylo v pracovních táborech vystaveno fyzickému i psychickému týrání.

 

Propuštění křesťané prosí: „Upřímně naléháme na všechny bratry a sestry po celém světě, aby se modlili za společenství Linfen… Současně bratry a sestry prosíme, aby ve svých modlitbách pamatovali na vedoucí představitele Linfen, kteří stále trpí ve vězení: bratři Siao Kuang, Jang Süan a Cchuej Ťia-sing a sestry Jang Žung-li a Čang Chua-mej. Kéž se Pán dotkne policistů, aby je propustili co nejdříve a aby se mohli znovu shledat se svými rodinami. My, kdo jsme již byli propuštěni, z celého srdce toužíme vyjádřit svou vděčnost bratrům a sestrám po celém světě, kteří o nás měli starost a pomáhali nám. Kéž Bůh pamatuje na vaše modlitby a na všechno, co jste [pro nás] udělali.“

 

Vzdejte Bohu chválu za propuštění těchto bratrů a sester! Modlete se, aby uzdravil jejich srdce i těla. Modlete se za brzké propuštění ostatních křesťanů, kteří se stále nacházejí ve vězení. Modlete se, aby utiskovatelé křesťanů v Číně činili pokání a byli spaseni, stejně jako apoštol Pavel (Skutky 9,1–19).

 

Více informací o zkouškách, kterými čínští křesťané procházejí, naleznete na stránce China Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.