Aktuálně

 

16. 10. 2011

Aktualizace: Nová obvinění uvězněného pastora

 

 
Pastor Jusef Nadarchání (fotografie: Present Truth Ministries)

World Evangelical Alliance Religious Liberty Commission (Komise pro náboženskou svobodu Světové evangelikální aliance), Present Truth Ministries

 

Jusef Nadarchání, íránský pastor odsouzený v roce 2010 za odpadlictví, nedávno obdržel informaci, podle které by měl být definitivní rozsudek v jeho procesu vynesen 10. října. Ve snaze vyhnout se neobhajitelnému udělení trestu smrti za odpadlictví, představitel íránského režimu nedávno prohlásil, že je pastor Jusef obviněn ze „znásilnění“, „vydírání“ a záležitostí „souvisejících s bezpečností“. V rozporu s tvrzením tototo představitele však zpráva íránského nejvyššího soudu z roku 2010 uvádí jako jediný bod obžaloby právě odpadlictví.

 

5. října skupina zástupců státních orgánů z Teheránu natočila s pastorem Jusefem rozhovor o obviněních, která proti němu byla vznesena a také o počínání soudců. Zatímco se zdá, že se jedná o pozitivní krok, existují obavy, že by Jusefovy výroky mohly být upraveny ve snaze ospravedlnit nepravdivá obvinění.

 

„Smyslem nepravdivých obvinění pastora Nadarcháního je obhájení uděleného trestu. Současně se jedná o přiznání, že trest smrti za odpadlictví není ospravedlnitelný,“ prohlásil Geoff Tunnicliffe, CEO a generální tajemník Světové evangelikální aliance. „Snaha orgánů zachovat trest smrti doplněním nepravdivých obvinění dokazuje, že Írán jedná v rozporu s vlastním svědomím.“

 

Modlete se, aby navzdory posledním zprávám nebylo Jusefovo svědectví žádným způsobem zkresleno. Modlete se, aby mezinárodní tlak významně pomohl Jusefovi i jemu podobným, kteří jsou odhodláni zůstat věrní bez ohledu na následky. Kéž Jusef i všichni jeho příbuzní přijmou útěchu z vědomí, že se za ně lidé po celém světě modlí a veřejně vystupují na jejich podporu.

 

Více informací o zkouškách, kterým jsou íránští křesťané vystaveni, naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.