Aktuálně

 

02. 11. 2011

Vražda evangelisty v Nigérii

 

 
Mark Ojunta (fotografie: Compass Direct News)

Compass Direct News

 

V násilnostmi sužovaném nigerijském spolkovém státě Borno byl nedávno zastřelen šestatřicetiletý křesťanský evangelista. Pouhý den před svou smrtí odvezl z oblasti rodinu (společně s několika dalšími křesťany) – kvůli výhrůžkám zabitím od extrémistů z hnutí Boko Haram. Mark Ojunta v poslední době pracoval v severovýchodní části země pro organizaci Calvary Ministries. „Bratr Mark v pátek (26. srpna) odvezl rodinu pryč, ale sám se vrátil, protože měl na sobotu naplánované školení několika křesťanů,“ uvedl Amos Aderonmu, mezinárodní ředitel CAPRO. „V noci dorazili členové sekty k budově, ve které křesťané přespávali, a zabušili na dveře. [Mark] se pokusil utéct, ale neměl šanci.“ Mark po sobě zanechal manželku Emu, dvě děti, Kambe (3 roky) a Akiru (9 měsíců), rodiče a sestry. Před necelými třemi měsíci (v červnu) byl v Maiduguri zavražděn pastor denominace Church of Christ se svým tajemníkem.

 

Vůdci Boko Haram, kteří se přihlásili k odpovědnosti za tuto i další vraždy a pumové útoky na církevní budovy, vytrvale prohlašují, že chtějí v Nigérii zavést islámskou teokracii. Odmítají existenci demokratických institucí, které si spojují s křesťanstvím. Mnoho křesťanů již z oblasti uprchlo a celá řada společenství ukončila svou činnost, poté co jejich členové přišli o život.

 

Modlete se, aby Pán postavil kolem křesťanských vedoucích a učitelů ochranný val a proste, aby mohli v severní Nigérii oslovit co nejvíce lidí. Modlete se, aby Ema, Kambe a Akira navzdory této ztrátě nalezli v Bohu pokoj a sílu a ve svém zármutku se bezvýhradně spolehli na Pána. Modlete se, aby byl Bůh oslaven a obrátilo se k němu mnoho Nigerijců – navzdory veškerým snahám usilujícím zabránit šíření evangelia.

 

Více informací o trpících křesťanech v Nigérii naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.