Aktuálně

 

05. 11. 2011

Íránští křesťané stále trpí ve vězení

 

 
Mehdi „Petros“ Foroutan

Behnam Irani

Present Truth Ministries, Mohabat News

 

Sedmadvacetiletý Mehdi „Petros“ Foroutan byl 25. září poslán do vězení, kde si odpykává roční trest odnětí svobody za údajné narušení státní bezpečnosti. Z uvedeného „zločinu“ byl obviněn proto, že zvěstoval evangelium muslimům. 17. října byl Petros umístěn na samotku, díky Bohu se však později vrátil do společné cely. Petros byl společně s dalšími čtyřmi křesťany zatčen letos v dubnu a obviněn z hanobení islámu. Soudce rozhodl o jejich nevině, žalobce se však odvolal. Petros v současné době čeká na zahájení druhého soudního procesu, který bude obvinění řešit.

 

Trest odnětí svobody Behnama Iraniho, jedenačtyřicetiletého íránského církevního vedoucího, byl prodloužen o pět let. Rozhodnutí o pokračování původně ročního trestu uděleného za „šíření protistátní propagandy“ bylo vydáno 18. října, tři dny před jeho plánovaným propuštěním. Behnam byl zatčen v dubnu 2010 při razii ve svém bytě v Karaj, kde se přibližně deset mladých mužů čerstvě obrácených ke Kristu shromáždilo ke společnému obecenství a studiu Bible. Podle informací místních zdrojů existují obavy, že by mohl být obviněn z odpadlictví.

 

Proste Boha, aby oba muže utěšoval a dodával jim sílu. Modlete se, aby Petros a Behnam nepřestali upírat svůj zrak na Ježíše, vytrvali ve víře a nenechali se přemoci únavou nebo malomyslností (Židům 10,32–39; 12,1–3). Modlete se, aby je Bůh ve vězení chránil a proste za jejich propuštění na svobodu. Modlete se také za jejich vězeňské dozorce.

 

Na stránkách www.PrisonerAlert.com naleznete nástroje, které vám pomohou v psaní povzbuzujících dopisů Petrosovi a Behnamovi v jejich rodném jazyce. Na stránce „Write Letters“ si můžete stáhnout náš seznam vězňů a příručku k psaní dopisů. Více informací o trpících křesťanech v Íránu naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.