Aktuálně

 

14. 11. 2011

Při útoku na církevní objekt v Keni přišli o život dva lidé, další tři utrpěli zranění

 

 
Samuel (vpravo) a Peter při útoku na svůj dům přišli o osmiletou sestru, Winnie Mwenda. (Fotografie: Compass Direct News)

Compass Direct News

 

V noci na 5. listopadu s největší pravděpodobností islamističtí extrémisté ze somálského hnutí al-Šabáb hodili granát do domu Patricka Mutindy, sborového staršího a člena ochranky společenství Východoafrické letniční církve na předměstí keňské Garissy. Na místě zemřela osmiletá Winnie Mwenda Mutinda, Patrickova dcera, a pětadvacetiletý John Kikavu. Patrickův dvanáctiletý syn Samuel utrpěl popáleniny na hrudníku a na noze, desetiletý syn Peter na ruce a na noze. Vážné popáleniny utrpěla také babička obou chlapců, Rachael Kandu. Všichni tři se v době zveřejnění této zprávy nacházeli ve stabilizovaném stavu.

 

Místní pastor uvedl, že dva dny před útokem proběhlo setkání církevních vedoucích, ze kterého vzešel dopis adresovaný místním orgánům s požadavkem zajištění policejní ochrany pro křesťanské objekty v Garisse, zejména o sobotách a o nedělích. 6. listopadu pastor obdržel výhružnou SMS: „Zpráva od al-Šabáb – musíš zmizet z Garissy do 48 hodin, jinak dojde k explozi, při které přijdeš o život. Víme kde bydlíš, křesťany čeká válka. Neber to na lehkou váhu. Jdeme ti po krku.“

 

Aktivity hnutí al-Šabáb poblíž somálsko-keňské hranice, kde se nachází i Garissa (na severovýchodě Keni) zintenzivnily poté, co Keňa začala minulý měsíc bombardovat al-Šabábem ovládané území v jižním Somálsku. Letecké údery jsou odvetou za únosy a vraždy cizinců v Keni, které mají povstalci na svědomí.

 

Vyprošujte těmto křesťanům Boží ochranu, ať zmíněné nejnovější výhrůžky vyjdou naprázdno! Modlete se za úplné uzdravení všech zraněných. Modlete se, aby Pán potěšoval truchlící. Proste Boha, aby je zbavil veškerého strachu a dal jim ducha síly a lásky (2. Timoteovi 1,7).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.