Aktuálně

 

15. 11. 2011

Spolužáci zavraždili koptského studenta v Egyptě za to, že nosil křížek

 

 
Ayman Nabil Labib (Fotografie: Assist News)

Christian Solidarity Worldwide, Assyrian International News Agency

 

16. října byl po prudké výměně názorů ve školní třídě v Mallawi v provincii Minya zavražděn sedmnáctiletý Ayman Nabil Labib. Přestože podle egyptských sdělovacích prostředků incident nesouvisel s náboženstvím, rodiče tvrdí, že jejich syn byl „chladnokrevně zavražděn, protože si odmítl sundat křížek, jak mu nařídil muslimský učitel“. Ayman měl navíc podle koptské tradice vytetovaný kříž na zápěstí, další pak nosil pod oděvem. Podle očitých svědků byl Ayman vyzván, aby si zakryl tetování, což odmítl učinit a ještě si provokativně vytáhl druhý křížek zpod košile.

 

Zatímco podle oficiálních zdrojů byl Ayman zmlácen na školním dvoře, ve skutečnosti byl surově zbit ve třídě v přítomnosti učitele, který se ho údajně sám pokusil uškrtit. Ayman utekl na umývárnu, útočníci ho však dohnali a pokračovali v bití. Když ho dozorce odvedl do své kanceláře, ještě dýchal, o hodinu později již však sanitka odvezla jen mrtvé tělo.

 

V souvislosti s vraždou byli zadrženi dva muslimští studenti. Existují vážné obavy, že místní orgány záměrně „skrývají“ podrobnosti a snaží se ovlivnit svědky a navodit dojem, že útok byl důsledkem běžné třenice mezi studenty. Mezitím guvernér Minya suspendoval ředitele školy, dva dozorce a dva sociální pracovníky, kteří byli v době Aymanovy vraždy ve službě. Všech pět osob údajně od té doby zmizelo.

 

Modlete se, aby Bůh v souvislosti s touto zatím poslední tragédií potěšoval rodinu a celé koptské společenství. Modlete se, aby se pachatelé dostali před soud. Modlete se, aby si Bůh použil tuto nelehkou situaci k šíření své dobroty a milosrdenství po celém Egyptě.

 

Podrobnosti o pronásledované církvi v Egyptě naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.