Aktuálně

 

25. 11. 2011

Aktualizace: V minulosti uvězněný pastor přinucen zůstat na Kubě

 

 

Christian Solidarity Worldwide

 

Kubánský pastor s rodinou musí zůstat v zemi, jejíž vláda mu jasně naznačila, že je jeho přítomnost nežádoucí. Přestože jim Spojené státy nabídly azyl, od místních úřadů nedostali potřebné vízum.

 

Pastor Omar Gude Perez si odpykal téměř tři roky z trestu v celkové délce šesti a půl let odnětí svobody vyměřeného na základě obvinění, která odborníci monitorující dodržování lidských práv považují za nespravedlivá. Zatímco byl ve vězení, manželka Kenia s dětmi odbdržela úřední příkaz k vystěhování z bytu. Spojené státy sice v červenci schválily žádost rodiny Perezových o azyl, Perezovi však záhy dostali vyrozumění, že jim nebude uděleno vízum, které je k opuštění země zapotřebí.

 

Pastor Omar, který slouží jako celostátní vedoucí rychle rostoucí sítě nezávislých společenství (Apoštolské hnutí), byl letos propuštěn z vězení, nesmí však kázat ani vycestovat z města Camaguey. Byl obviněn z nezákonného podnikání a padělání dokladů – podle mnoha lidí jsou tato ničím nepodložená obvinění důsledkem jeho křesťanských aktivit. Také další pastoři z Apoštolského hnutí jsou obtěžováni a je jim vyhrožováno uvězněním a vydáním zákazu činnosti jejich společenství.

 

Modlete se, aby pastor Omar s rodinou i nadále věrně sloužili Kristu na každém místě, na které je přivede. Modlete se, aby mohli opustit Kubu a přestěhovat se do Spojených států, bude-li to Boží vůle. Modlete se, aby vedoucí představitelé na Kubě přestali ztrpčovat život křesťanským vedoucím a aby Kristovi následovníci zůstali pevní ve víře.

 

Více informací o pronásledování na Kubě naleznete na stránce Cuba Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.