Aktuálně

 

25. 11. 2011

Aktualizace: V minulosti uvězněný pastor přinucen zůstat na Kubě

 

 

Christian Solidarity Worldwide

 

Kubánský pastor s rodinou musí zůstat v zemi, jejíž vláda mu jasně naznačila, že je jeho přítomnost nežádoucí. Přestože jim Spojené státy nabídly azyl, od místních úřadů nedostali potřebné vízum.

 

Pastor Omar Gude Perez si odpykal téměř tři roky z trestu v celkové délce šesti a půl let odnětí svobody vyměřeného na základě obvinění, která odborníci monitorující dodržování lidských práv považují za nespravedlivá. Zatímco byl ve vězení, manželka Kenia s dětmi odbdržela úřední příkaz k vystěhování z bytu. Spojené státy sice v červenci schválily žádost rodiny Perezových o azyl, Perezovi však záhy dostali vyrozumění, že jim nebude uděleno vízum, které je k opuštění země zapotřebí.

 

Pastor Omar, který slouží jako celostátní vedoucí rychle rostoucí sítě nezávislých společenství (Apoštolské hnutí), byl letos propuštěn z vězení, nesmí však kázat ani vycestovat z města Camaguey. Byl obviněn z nezákonného podnikání a padělání dokladů – podle mnoha lidí jsou tato ničím nepodložená obvinění důsledkem jeho křesťanských aktivit. Také další pastoři z Apoštolského hnutí jsou obtěžováni a je jim vyhrožováno uvězněním a vydáním zákazu činnosti jejich společenství.

 

Modlete se, aby pastor Omar s rodinou i nadále věrně sloužili Kristu na každém místě, na které je přivede. Modlete se, aby mohli opustit Kubu a přestěhovat se do Spojených států, bude-li to Boží vůle. Modlete se, aby vedoucí představitelé na Kubě přestali ztrpčovat život křesťanským vedoucím a aby Kristovi následovníci zůstali pevní ve víře.

 

Více informací o pronásledování na Kubě naleznete na stránce Cuba Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Tom White: Akce Kuba

 

Po sedmnácti měsících vězení na Kubě vypráví autor vzrušující příběh církve trpící za "třtinovou oponou".

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) můžete podpořit zakoupením některého knižního titulu z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají zprávy z Kuby, mohla by vás zaujmout například kniha Akce Kuba, kterou si můžete objednat s využitím online formuláře.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 79 Kč.

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.