Aktuálně

 

29. 11. 2011

Útočníci zmlátili vietnamské křesťany a zničili jim majetek

 

 
Nguyen Thi Lan při útoku na své domácí společenství Agapé utrpěla dvojitou zlomeninu pánevní kosti. (fotografie: Compass Direct News)

Compass Direct News

 

Nedaleko vietnamské Hanoje došlo k incidentu, při kterém útočníci surově zmlátili více než deset křesťanských mužů, žen a dospívajících dětí a zničili jim majetek. Podle místních zdrojů byl útok nábožensky motivovaný.

 

Vedoucí představitelé domácího společenství, stejně jako další shromáždění křesťané, utrpěli vážná zranění při útoku během shromáždění v domě pastora Nguyena Danh Chau v osadě Lai Tao. 13. listopadu v půl desáté dopoledne vtrhla do budovy skupina násilníků s varováním, že Nguyena zabijí, pokud se u něj křesťané nepřestanou scházet; poté jej zmlátili do bezvědomí. O incidentu informovaly vietnamské zdroje.

 

Útočníci také rozbili židle, převrátili kazatelnu, strhli ze zdi kříž a hodili ho do nedalekého rybníka. Také zdemolovali motocykly patřící čtyřem přítomným pastorům, což pro ně znamená značnou ztrátu.

 

Napadení křesťané jsou členy baptistického společenství Agapé, neregistrované skupiny zahrnující přibližně 2200 věřících, kteří se pravidelně scházejí k bohoslužbám ve 38 společenstvích. Vedoucí představitel sítě, Nguyen Cong Thanh, se se zraněnými křesťany setkal a podle svých slov nemohl dělat nic jiného, než nad způsobeným násilím plakat. „Proč bezdůvodně zmlátili Pánovy služebníky tímto způsobem – jakého zločinu se dopustili, jaké nepřátele si nadělali? Nechceme nic jiného, než se shromažďovat ke společnému oslavování Boha, toužíme sloužit Bohu a bližním.“

 

Modlete se, aby se všichni zranění křesťané zcela zotavili a aby síť Agapé rostla, navzdory násilnostem a útisku. Modlete se, aby pachatelé tohoto útoku činili pokání, vzhlíželi ke Kristu a hledali u něj spásu.

 

Více informací o trpící církvi ve Vietnamu naleznete na stránce Vietnam Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.