Aktuálně

 

30. 11. 2011

Extrémisté v severní Nigérii zavraždili začátkem tohoto měsíce více než 130 křesťanů

 

 
Osmiletý Šadrak Luka je jedním z dvanácti křesťanů zraněných při útoku na modlitebnu nedaleko města Zonkwa ve spolkovém státě Kaduna. (Fotografie: Compass Direct News)

Compass Direct News

 

Čtyřhodinové vražedné běsnění, ke kterému došlo začátkem listopadu v severovýchodní Nigérii, si vyžádalo celkem 150 lidských životů. Podle informací z církevních kruhů nejméně 130 obětí představovali křesťané; kromě toho byly v deseti modlitebnách a kostelích odpáleny nálože a několik stovek osob je stále pohřešováno. 4. listopadu začal ve správním středisku Yobe řádit více než dvousetčlenný dav příslušníků islamistického hnutí Boko Haram, rozvášněných protikřesťanskými náladami. Podle očitých svědků teroristé vyzývali křesťany na ulici, aby odrecitovali islámské vyznání víry, a pokud tak neučinili, na místě je zabili.

 

Den před tímto incidentem skupina ozbrojených muslimů (pravděpodobně bez vazeb na Boko Haram) při útoku na katolický kostel ve spolkovém státě Kaduna zavraždila dvě nigerijské matky a zranila dalších dvanáct lidí, včetně osmiletého chlapce. „Muslimové začali střílet a zasáhli přitom paní Justinu Isaac, matku tří dětí, která stála pod oknem kostela a poslouchala moje kázání,“ uvedl student katolického semináře, který tou dobou vedl bohoslužbu. „Když se po zásahu zhroutila na zem, křik jejího dítěte přivolal další ženu, paní Hassanu Luka, která vyběhla z nedalekého domu, aby zjistila, co se děje; útočníci ji zabili také.“ Stejná skupina ve večerních hodinách napadla nedalekou křesťanskou vesnici, kde jednoho křesťana zabili a dalšímu způsobili zranění.

 

Modlete se za lidi, kteří napadají a zabíjejí křesťany v severní Nigérii. Proste, aby poznali svůj hřích, obrátili se k Ježíši a činili pokání. Modlete se, aby Bůh místní křesťany chránil a aby rodiny zavražděných nalezly pokoj a útěchu.

 

Více informací o pronásledování v Nigérii naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.