Aktuálně

 

03. 12. 2011

Desetitisíce egyptských křesťanů se shromáždily k modlitbám za svou zemi

 

 
V Egyptě se nedávno shromáždily ke společným modlitbám desetitisíce křesťanů. (fotografie: Dr. Wafik Wahba)

Dr. Wafik Wahba, docent globálního křesťanství na Tyndalově semináři

 

11. listopadu se přibližně 70 000 křesťanů shromáždilo ke společné bohoslužbě a modlitbám ve společenství sv. Šimona (zvaném také Jeskynní společenství) v egyptské Káhiře, zatímco miliony dalších sledovaly živý přenos v televizi a na Internetu. Od šesti hodin večer do šesti ráno následujícího dne se křesťané z různých denominací soustředili ve svých modlitbách na pokání a odpuštění a zavazovali se k posvěcenému životu.

 

Modlitební akce, největší svého druhu v novodobé egyptské historii, se uskutečnila v bouřlivém historickém období. Od únorového sesazení prezidenta žijí Egypťané v atmosféře chaosu, brutality a všeobecně rozšířené frustrace. Kulminující pocit zoufalství dosáhl nevídané úrovně 9. října, kdy příslušníci vládních jednotek napadli početné shromáždění převážně křesťanských demonstrantů, nejméně 26 lidí zabili a stovkám dalších způsobili zranění.

 

28. listopadu by měly být zahájeny volby do jedné ze sněmoven. Zvolený parlament dostane za úkol navrhnout novou ústavu a uvést do úřadu novou vládu. O téměř 500 poslaneckých křesel soupeří 25 politických stran, což celý volební proces ještě komplikuje. Politické spektrum stran je široké, od islámských fundamentalistů až po marxisty. Křesťané i muslimové se obávají, že jejich sny o svobodné a demokratické zemi respektující svobodu náboženského vyznání vezmou kvůli islámskému extrémismu za své.

 

Navzdory nepokojům a nejistotě egyptští křesťané vzhlížejí k Bohu a hledají u něj ochranu a vedení. V posledních letech také sílí modlitební hnutí a šíří se do různých denominací po celé zemi.

 

Modlete se, aby egyptští křesťané neustále skládali svou naději a důvěru v Ježíše Krista, kterému byla dána veškerá moc na nebi i na zemi (Matouš 28,18). Proste Boha, aby své děti v Egyptě chránil a žehnal jim. Modlete se za přetrvávající jednotu mezi křesťany. Modlete se také za pokojné a spravedlivé volby.

 

Více informací o pronásledování v Egyptě naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.