Aktuálně

 

16. 12. 2011

Pákistánští policisté zmlátili křesťanské manžele nepravdivě obviněné z krádeže

 

 

Compass Direct News

 

Křesťanští manželé v pákistánském Abbottabádu v provincii Khyber Pakhtunkhwa byli nepravdivě obviněni z krádeže. Bezprostředně předtím policisté těhotnou ženu a jejího manžela tři dny mlátili, protože se odmítali přiznat. Třicetiletá Salma Emmanuel a její manžel, devětatřicetiletý Emmanuel Rašíd, byli podle svých vlastních slov z nepochopitelných důvodů zatčeni krátce poté, co muslimka (která zaměstnávala Salmu jako služebnou) křesťanku požádala, aby ve svém domě uschovala část jejích šperků. Salma uvedla, že je policisté zadrželi 5. listopadu, ji osobně vyslýchali na policejní stanici pro ženy a manžela na městské policejní stanici. Když dorazili na služebnu, inspektorka jménem Nazia a dvě další začaly Salmu kopat a mlátit pěstmi a obušky a vyzývaly ji, aby se „doznala k trestnému činu, který spáchala“. Salma, která se nachází v pátém měsíci těhotenství, byla 7. listopadu převezena v kritickém stavu do nemocnice. Nenarozené dítě je ohroženo na životě. Doktor ve službě potvrdil, že na Salmině těle nalezl známky násilí.

 

Zástupce vrchního policejního velitele Aziz Afridi popřel, že by policisté ženu mučili, nicméně jakmile se zprávy o incidentu dostaly do místních sdělovacích prostředků, zástupce generálního inspektora divize v Haraza nařídil prošetření případu. Emmanuel Rašíd si na městské policejní stanici prošel něčím podobným. „Policisté mě bezcitně mlátili. Jeden policista mi nabídl, že obvinění z krádeže odvolá, pokud projevím ochotu zříci se křesťanství a obrátit se k islámu. Odpověděl jsem mu, že ať se stane cokoli, své víry se nevzdám, ani se nepřiznám ke spáchání činů, ze kterých nás nepravdivě obviňují.“

 

Poděkujte Bohu za věrnost tohoto manželského páru. Vyprošujte oběma úplné zotavení. Modlete se, aby Salma porodila zdravé dítě. Modlete se za nezaujatý průběh vyšetřování, aby pravda vyšla na světlo. Modlete se za všechny pákistánské křesťany, kterým kvůli jejich víře hrozí diskriminace a pronásledování.

 

Více informací o pronásledované církvi v Pákistánu naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.