Aktuálně

 

09. 01. 2012

Muslimští radikálové vyzvali křesťany, aby během několika dnů vyklidili sever Nigérie

 

 
Katolický kostel sv. Terezy po explozi nálože na Boží hod, která si vyžádala 45 lidských životů. (Fotografie: Abayomi Fayese, převzato z Compass Direct News)

(CNN, Religious Liberty Prayer Bulletin)

 

1. ledna vydali představitelé radikální islamistické skupiny Boko Haram ultimátum, ve kterém vyzývají severonigerijské křesťany k vyklizení celého násilnostmi sužovaného regionu do tří dnů. Abdul Qaqa, mluvčí Boko Haram, současně pohrozil, že jsou jejich bojovníci připraveni na konfrontaci s vojáky, které do několika částí čtyř spolkových států vyslal nigerijský prezident Goodluck Jonathan v souvislosti s vyhlášením výjimečného stavu.

 

Zástupci Boko Haram vyhrožují, že se Nigérie stane „nezvladatelnou“ a útočí na všechno, co nepodporuje cíle fundamentalistických islamistů a džihádistů: univerzitní areály, policejní stanice, sekulární soudy, křesťanské kostely a dokonce i mešity, ve kterých se scházejí liberální muslimové.

 

Výjimečný stav byl vyhlášen po sérii pumových útoků koncem prosince, kterým padlo za oběť několik kostelů, mešita a policejní budova. 31. prosince prezident Jonathan uzavřel hranice s Čadem a Nigerem, vyhlásil výjimečný stav v patnácti nejpostiženějších regionech spolkových států Borno, Yobe, Plateau a Niger a vyslal do jednotlivých oblastí tanky a vojáky, aby hlídkovali v ulicích.

 

Modlete se za všechny Nigerijce, kteří o Vánocích utrpěli zranění nebo ztratili své blízké. Modlete se, aby jim Pán pomáhal překonat utrpení, kterým v současné době procházejí. Modlete se, aby pachatelé skončili před soudem, činili pokání a poznali Krista. Modlete se, aby Bůh zmařil plány nepřítele (Nehemjáš 4,15), aby se všechny hrozby obrátily vniveč.

 

Modlitbu, ve které vyjádříte svou solidaritu s nigerijskými křesťany, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall). Více informací o pronásledování v Nigérii naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.