Aktuálně

 

10. 01. 2012

Představitelé obecního zastupitelstva přinutili laoské křesťany zapřít svou víru

 

 

(Compass Direct News, Human Rights Watch for Lao Religious Freedom)

 

Představitelé obecního zastupitelstva přinutili křesťany v laoské osadě zapřít svou víru výměnou za povolení k pochování zesnulé příbuzné na vesnickém hřbitově. Osm křesťanských rodin v osadě Huey (okres Sapangthong, provincie Savannakhet) začalo připravovat pohřeb paní Wang, která zemřela 25. prosince. Druhý den jim však zastupitelé nařídili, aby tělo pohřbili v souladu s buddhistickými zvyklostmi nebo jej odvezli na hřbitov ve městě Savannakhet. Čtyřicet křesťanů nemělo na pohřeb ve městě peníze a tak neochotně svolili k uspořádání buddhistického obřadu. Vesnický mnich však odmítl obřad provést, protože paní Wang byla křesťanka. Tělo se již rozkládalo a zastupitelé stále trvali na tom, aby se křesťané vzdali své víry; nakonec ústně přislíbili, že přestanou svou víru praktikovat, aby mohli ženu ve vesnici pohřbít. Po skončení pohřbu se příslušníci pěti rodin církevním vedoucím v jiném městě svěřili, že svého rozhodnutí litují a že se budou scházet k bohoslužbám i nadále.

 

Zastupitelé v osadě Boukham nechali 16. prosince pozatýkat osm křesťanských vedoucích kvůli přípravě vánoční oslavy pro 200 členů jejich společenství. Sedm vedoucích umístili do ohrady pro dobytek, kde je nemohou navštěvovat příbuzní ani jim nosit jídlo. Zadržení křesťané byli navíc vsazeni do klády, takže jim natekly nohy, otoky se jim zanítily a trpí trýznivými bolestmi.

 

Modlete se, aby Bůh posílil víru všech, kdo svou víru zapřeli a dal jim odvahu, aby se k němu opět dokázali směle přihlásit. Modlete se, aby je po této obtížné zkoušce posiloval. Modlete se za brzké propuštění zadržovaných křesťanů. Modlete se, aby Bůh umožnil své církvi v Laosu dále růst.

 

Více informací o zkouškách, kterým jsou laoští křesťané vystaveni, naleznete na stránce Laos Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.