Aktuálně

 

16. 01. 2012

Radikální muslimové v Nigérii zavraždili 29 lidí za dva dny

 

 
Nigerijec zraněný při jednom z mnoha útoků skupiny Boko Haram (fotografie: Compass Direct News)

(International Christian Concern)

 

Příslušníci radikální islamistické skupiny Boko Haram zavraždili během dvou dnů celkem 29 křesťanů. Dvacet věřících postříleli 6. listopadu na setkání, na kterém křesťané probírali možnosti přepravy těla svého souvěrce – zavražděného o den dříve společně s dalšími mučedníky při útoku na bohoslužbu společenství Deeper Life (Hlubší život) v Gombe.

 

Útokům bezprostředně předcházela výhrůžka představitelů hnutí, kteří 1. ledna křesťany vyzvali, aby se do tří dnů vystěhovali ze severní Nigérie. Skupina Boko Haram usiluje o zavedení přísné formy právního řádu šaría v celé zemi, včetně jižní poloviny území, kde křesťané tvoří většinu. Nigerijská vláda ve snaze zamezit protikřesťanským násilnostem vyhlásila výjimečný stav.

 

Rev. James Wuye, církevní vedoucí ze severní Nigérie, naléhal na nigerijské křesťany, aby se v reakci na nárůst útoků neuchýlili k odplácení. „Vyzývám nigerijské křesťany, abychom se nepřestali ovládat a modlili se, aby za nás bojoval Bůh Eliášův. Křesťané by měli své bližní milovat, jak nás učí Ježíš Kristus.“

 

Modlete se, aby Pán obdařil křesťany milostí a silou, aby odolali pokušení a nepozvedli proti útočníkům zbraně. Modlete se, aby Bůh naplnil tuto problémy zmítanou zemi pokojem. Modlete se za všechny, kdo ztratili své milované; kéž jsou naplněni radostí pramenící z porozumění, že se znovu shledají příchodu našeho Pána Ježíše Krista (1. Tesalonickým 4,15–18). Modlete se za nigerijskou vládu, za armádu i za příslušníky hnutí Boko Haram.

 

Více informací o trpící nigerijské církvi naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.