Aktuálně

 

17. 01. 2012

Počet incidentů namířených proti indonéským křesťanům se v roce 2011 téměř zdvojnásobil

 

 
Počet hlášených případů pronásledování křesťanů v roce 2011 opět vzrostl. Postiženo bylo i společenství v Bogoru v provincii Západní Jáva (na fotografii), kde místní orgány nechaly zapečetit modlitebnu. (fotografie: Compass Direct News)

(Compass Direct News)

 

Počet násilných incidentů a otevřených projevů nesnášenlivosti vůči křesťanům v Indonésii se v roce 2011 téměř zdvojnásobil. Představitelé Indonéské protestantské unie zaregistrovali v loňském roce celkem 54 těchto případů, ve srovnání s 30 případy v roce 2010. Celkový počet útoků na příslušníky všech náboženských menšin také vzrostl, ze 198 v roce 2010 na 276 v roce 2011. To nejhorší přitom možná teprve přijde, pokud budou příslušné orgány i nadále přehlížet hrozbu extrémismu, poznamenal zástupce institutu Wahid v Jakartě, muslimské organizace, která propaguje vzájemnou snášenlivost.

 

Hlavní baštou extrémismu je Západní Jáva, nejlidnatější provincie, ve které leží hlavní město Jakarta. Jen v této provincii bylo zaznamenáno 160 incidentů namířených proti náboženským menšinám. I pro křesťanská společenství v této provincii (žije zde přibližně 520 000 křesťanů) byl loňský rok historicky nejhorší. Sílící extrémismus v praxi zaznamenala rovněž dvě společenství ve městě Bogor. „Příslušníci jednotek muslimské domobrany na nás křičeli a vyhrožovali nám, když jsme se snažili uspořádat vánoční bohoslužbu,“ uvedl v rozhovoru pro agenturu Compass vedoucí představitel společenství Gereja Kristen Indonesia.

 

Vyprošujte křesťanům povzbuzení, aby se navzdory veškeré opozici nepřestali společně scházet (Židům 10,23–25). Proste Boha, aby dával své církvi i nadále růst v počtu, moudrosti, porozumění i věrnosti. Modlete se za všechny nepřátele evangelia v Indonésii.

 

Více informací o pronásledování v Indonésii naleznete na stránce Indonesia Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.