Aktuálně

 

17. 01. 2012

Počet incidentů namířených proti indonéským křesťanům se v roce 2011 téměř zdvojnásobil

 

 
Počet hlášených případů pronásledování křesťanů v roce 2011 opět vzrostl. Postiženo bylo i společenství v Bogoru v provincii Západní Jáva (na fotografii), kde místní orgány nechaly zapečetit modlitebnu. (fotografie: Compass Direct News)

(Compass Direct News)

 

Počet násilných incidentů a otevřených projevů nesnášenlivosti vůči křesťanům v Indonésii se v roce 2011 téměř zdvojnásobil. Představitelé Indonéské protestantské unie zaregistrovali v loňském roce celkem 54 těchto případů, ve srovnání s 30 případy v roce 2010. Celkový počet útoků na příslušníky všech náboženských menšin také vzrostl, ze 198 v roce 2010 na 276 v roce 2011. To nejhorší přitom možná teprve přijde, pokud budou příslušné orgány i nadále přehlížet hrozbu extrémismu, poznamenal zástupce institutu Wahid v Jakartě, muslimské organizace, která propaguje vzájemnou snášenlivost.

 

Hlavní baštou extrémismu je Západní Jáva, nejlidnatější provincie, ve které leží hlavní město Jakarta. Jen v této provincii bylo zaznamenáno 160 incidentů namířených proti náboženským menšinám. I pro křesťanská společenství v této provincii (žije zde přibližně 520 000 křesťanů) byl loňský rok historicky nejhorší. Sílící extrémismus v praxi zaznamenala rovněž dvě společenství ve městě Bogor. „Příslušníci jednotek muslimské domobrany na nás křičeli a vyhrožovali nám, když jsme se snažili uspořádat vánoční bohoslužbu,“ uvedl v rozhovoru pro agenturu Compass vedoucí představitel společenství Gereja Kristen Indonesia.

 

Vyprošujte křesťanům povzbuzení, aby se navzdory veškeré opozici nepřestali společně scházet (Židům 10,23–25). Proste Boha, aby dával své církvi i nadále růst v počtu, moudrosti, porozumění i věrnosti. Modlete se za všechny nepřátele evangelia v Indonésii.

 

Více informací o pronásledování v Indonésii naleznete na stránce Indonesia Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.