Aktuálně

 

03. 02. 2012

Aktualizace: Íránský pastor Jusef Nadarchání se odmítá vzdát své víry výměnou za propuštění na svobodu

 

 
Pastor Jusef zůstává ve vězení, poté co odmítl označit Muhammada za Božího posla. (fotografie: Present Truth Ministries)

(Christian Solidarity Worldwide)

 

Pastor Jusef Nadarchání nedávno odmítl označit Muhammada za Božího posla, navzdory skutečnosti, že by si tím zajistil propuštění na svobodu. 30. prosince zástupci místních orgánů pastorovi přislíbili, že jej výměnou za zmíněné prohlášení propustí, Jusef však jejich nabídku odmítl, takže stále zůstává ve vězení a čeká na konečný rozsudek. Žádost přitom porušuje článek 23 íránské ústavy, podle kterého by nikomu nemělo být vyhrožováno ani by neměl být jakkoli postihován jen proto, že zastává určité přesvědčení.

 

Pastor Íránské církve byl zatčen v roce 2009 v Raštu. V září 2010 proběhl soudní proces, v rámci kterého byl Jusef shledán vinným z odpadlictví a odsouzen k trestu smrti. V roce 2011 obdržel tři podobné nabídky, kdy si mohl zapřením své víry zachránit život, pokaždé však reagoval odmítnutím. Případ byl nakonec postoupen íránskému nejvyššímu vůdci. Nepotvrzené zprávy naznačují, že by důvodem tohoto kroku (ájatolláh je současně nejvyšším představitelem íránského soudnictví) mohla být snaha popravu oddálit až o rok a mezitím na pastora vyvíjet nátlak, aby se své víry zřekl.

 

Modlete se, aby pastor Jusef i nadále svou odvahou a vírou demonstroval celému světu, že náš Pán má větší cenu než jakákoli pozemská odměna. Modlete se, aby pastorovo pevné rozhodnutí neoblomně stát za evangeliem přivedlo mnoho lidí ke spáse. Modlete se také za jeho propuštění.

 

Více informací o zkouškách, kterým jsou íránští křesťané vystaveni, naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.