Aktuálně

 

07. 02. 2012

Aktualizace: Dva uvěznění pákistánští křesťané byli propuštěni na svobodu

 

 

(Asia News, Compass Direct News)

 

Nařčení čtyřiasedmdesátiletého křesťana z rouhání bylo nakonec staženo; křesťanská žena, kterou surově zmlátili policisté (v době, kdy byla těhotná) byla mezitím kvůli nedostatku důkazů propuštěna na kauci.

 

Postarší křesťanský muž, zadržený v červnu 2010 na základě nechvalně proslulého zákona o rouhání, který je v této převážně muslimské zemi často zneužíván k pronásledování křesťanů, se po 18 měsících strávených ve vězení ocitl na svobodě. Rehmat Masih byl obviněn v návaznosti na hádku s místním muslimským předákem Tahirem Hamidem, který si chtěl nárokovat pozemky ve vlastnictví místních křesťanů, načež Hamidův bratr Rehmata obvinil z urážky Muhammada. Po několikaměsíčním vyšetřování soud rozhodl, že svědci předložili své výpovědi pozdě a navíc obsahovaly celou řadu rozporů.

 

Jedenatřicetiletá Salma Emmanuel a její manžel, třicetiletý Emmanuel Rašíd, strávili tři dny ve vazbě, kde byli surově biti, protože se odmítli přiznat ke spáchání činů, ze kterých byli nepravdivě obviněni v listopadu 2011. Salma byla převezena v kritickém stavu do nemocnice a ohrožen byl i život jejího dítěte. Rašíd byl ještě v listopadu propuštěn na kauci, přišel však o zaměstnání, stejně jako jeho manželka, nepravdivě obviněná z krádeže ženou, u které pracovala jako pomocnice v domácnosti. Manželé mají nyní problémy s uživením svých třech dětí. Salma byla propuštěna na kauci v prosinci 2011, poté co se policistům nepodařilo získat usvědčující důkazy.

 

Poděkujte Bohu za propuštění těchto dvou věrných křesťanů! Modlete se, aby Salma i Emmanuel nalezli práci a dokázali rodinu zaopatřit. Modlete se, aby z jejich příběhů mohli čerpat povzbuzení a naději i ostatní uvěznění pákistánští křesťané. Modlete se, aby všichni pronásledovaní věřící v Pákistánu důvěřovali Pánu a vytrvali ve zkouškách, které jsou před ně kladeny.

 

Více informací o pronásledování pákistánských křesťanů naleznete na stránkách Pakistan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.