Aktuálně

 

07. 02. 2012

Aktualizace: Dva uvěznění pákistánští křesťané byli propuštěni na svobodu

 

 

(Asia News, Compass Direct News)

 

Nařčení čtyřiasedmdesátiletého křesťana z rouhání bylo nakonec staženo; křesťanská žena, kterou surově zmlátili policisté (v době, kdy byla těhotná) byla mezitím kvůli nedostatku důkazů propuštěna na kauci.

 

Postarší křesťanský muž, zadržený v červnu 2010 na základě nechvalně proslulého zákona o rouhání, který je v této převážně muslimské zemi často zneužíván k pronásledování křesťanů, se po 18 měsících strávených ve vězení ocitl na svobodě. Rehmat Masih byl obviněn v návaznosti na hádku s místním muslimským předákem Tahirem Hamidem, který si chtěl nárokovat pozemky ve vlastnictví místních křesťanů, načež Hamidův bratr Rehmata obvinil z urážky Muhammada. Po několikaměsíčním vyšetřování soud rozhodl, že svědci předložili své výpovědi pozdě a navíc obsahovaly celou řadu rozporů.

 

Jedenatřicetiletá Salma Emmanuel a její manžel, třicetiletý Emmanuel Rašíd, strávili tři dny ve vazbě, kde byli surově biti, protože se odmítli přiznat ke spáchání činů, ze kterých byli nepravdivě obviněni v listopadu 2011. Salma byla převezena v kritickém stavu do nemocnice a ohrožen byl i život jejího dítěte. Rašíd byl ještě v listopadu propuštěn na kauci, přišel však o zaměstnání, stejně jako jeho manželka, nepravdivě obviněná z krádeže ženou, u které pracovala jako pomocnice v domácnosti. Manželé mají nyní problémy s uživením svých třech dětí. Salma byla propuštěna na kauci v prosinci 2011, poté co se policistům nepodařilo získat usvědčující důkazy.

 

Poděkujte Bohu za propuštění těchto dvou věrných křesťanů! Modlete se, aby Salma i Emmanuel nalezli práci a dokázali rodinu zaopatřit. Modlete se, aby z jejich příběhů mohli čerpat povzbuzení a naději i ostatní uvěznění pákistánští křesťané. Modlete se, aby všichni pronásledovaní věřící v Pákistánu důvěřovali Pánu a vytrvali ve zkouškách, které jsou před ně kladeny.

 

Více informací o pronásledování pákistánských křesťanů naleznete na stránkách Pakistan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.