Aktuálně

 

11. 02. 2012

Ugandský konvertita ke křesťanství uprchl ze země

 

 

(Compass Direct News)

 

Bývalý člen muslimské extrémistické skupiny, který se před časem obrátil ke křesťanství, nedávno uprchl z Ugandy a v současné době se skrývá v Keni. Čtyřiapadesátiletý Hassan Šaríf Lubenga v minulosti působil jako šejch a člen násilnické islamistické skupiny. V červnu 2011 se Hassan rozhodl bezvýhradně odevzdat svůj život Kristu, v návaznosti na dlouhou sérii snů a vidění, ve kterých se mu Ježíš zjevoval.

 

Extrémisté Hassanovi vyhrožují od roku 2007, kdy vůbec poprvé začal vyprávět o snech a viděních, ve kterých se setkal s Kristem. Nebezpečí dosáhlo vrcholu ve chvíli, kdy jej muslimové spatřili vcházet do kostela. V dubnu 2010 ho jedna ze čtyř manželek kvůli jeho vyznání otrávila a Hassan upadl do bezvědomí. V obavách ze sílícího nepřátelství v červenci 2011 uprchl do Keni. Když se v září do Ugandy vrátil, dozvěděl se, že mu extrémisté a jeho bývalí kolegové usilují o život.

 

Právě ve chvíli, kdy vážně uvažoval, zda by se své nově nalezené víry neměl vzdát, obdržel telefonát od biskupa Umara Mullinde, svého bývalého pastora (později napadeného muslimskými radikály). Umar mu řekl, že se za něj lidé ze společenství modlí, což Hassana velmi povzbudilo. Posléze znovu uprchl do Keni. [Z bezpečnostních důvodů] nemůže příliš cestovat.

 

Modlete se, aby Bůh i nadále Hassana posiloval – kéž si jeho svědectví použije k povzbuzení víry ostatních křesťanů v Ugandě i Keni. Modlete se, aby Hassanovo odhodlání přivedlo mnoho bývalých přátel a známých k pochybnostem o jejich islámské víře. Proste, aby Bůh naplňoval veškeré Hassanovy potřeby. Vzdejte Bohu chválu za sny a vidění, prostřednictvím kterých se dotýká mnoha lidí.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.